Stoch ma problem przed konkursem w Zakopanem. Niepokojące informacje

Kamil Stoch kontuzjowany! Polak nie pojawi się na środowym treningu kadry. Jak dowiedział się Łukasz Jachimiak ze Sport.pl, występ Stocha w weekend ma być jednak niezagrożony.

Kamil Stoch po fatalnych występach został wycofany z Turnieju Czterech Skoczni. Polak wrócił do Polski, żeby szlifować formę w Zakopanem przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi. W najbliższy weekend miał pokazać się polskim kibicom. Sekretarz generalny PZN Jan Winkiel poinformował bowiem, że decyzją sztabu Stoch wróci w Zakopanem do rywalizacji w Pucharze Świata.

Zobacz wideo Polscy skoczkowie jeszcze wyjdą z kryzysu. Schuster podpowiada trenerom

Polscy skoczkowie zrobią sobie przerwę od PŚ? Doleżal: OstatecznośćOficjalnie: Jest decyzja ws. Kamila Stocha. Zawodnik i sztab zdecydowali

- Ostatnie dwa skoki wyglądały bardzo dobrze. Także jest kolejny promyczek nadziei. Mam nadzieję, że w Zakopanem kolejne próby będą bardzo udane - przyznał Jan Winkiel w rozmowie ze Sport.pl. I dodał, że Stoch jest w bardzo dobrym nastroju.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl!

- Nie chciałem mu przeszkadzać w treningu, ale machał z daleka. Nie szukał miejsca do schowania się, tylko jest bardziej otwarty. Był uśmiechnięty. To dobrze, bo bałem się, że jak wszyscy będą na skoczni na niego patrzyli, to będzie smutny czy też zafrasowany, a to nie wyglądało tak źle. Patrząc na te ostatnie skoki można też spokojnie spojrzeć na najbliższy weekend - dodał sekretarz w PZN. Wspomniał też, że widział także słabsze próby mistrza, ale "najważniejsze, że te dwa ostatnie były bardzo dobre".

Niepokojące informacje z Zakopanego. Stoch ma problem

Tym bardziej bolesne są informacje, które podał w rozmowie z Łukaszem Jachimiakiem Jan Winkiel. - Kamil Stoch podkręcił kostkę na rozgrzewce. Dlatego dziś nie będzie skakał w treningu kadry na Wielkiej Krokwi. Ale jego start w Pucharze Świata w Zakopanem jest niezagrożony - przekazał naszemu dziennikarzowi sekretarz generalny PZN.

Wielka Krokiew w ZakopanemTVP szykuje niespodziankę na PŚ w skokach w Zakopanem. Wielki powrót

Zaczął się więc wyścig z czasem. Rywalizacja w ramach Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi rozpocznie się od piątkowych kwalifikacji. Na sobotę zaplanowano konkurs drużynowy, a w niedzielę tradycyjnie odbędzie się konkurs indywidualny.

Więcej o: