Norwegowie reagują na skoki Polaków w Bischofshofen

Norweskie media znalazły pozytywy w skokach reprezentantów Polski w Bischofshofen. "Polska w niedzielę, po wielu tygodniach słabości, nagle pokazała się ze znacznie lepszej strony, zajmując piąte miejsce" - napisano w internetowym wydaniu norweskiej telewizji NRK.

Po kilku miesiącach nowego sezonu polscy skoczkowie prezentują się bardzo słabo. Podczas ich startów można było obejrzeć tylko pojedyncze przebłyski. Najlepszym miejscem w zawodach Pucharu Świata w sezonie 2021/22 najlepszym miejscem jest wciąż trzecia lokata Kamila Stocha z konkursu, który odbył się 11 grudnia w niemieckim Klingenthal. W poprzednią sobotę dobry występ zanotował z kolei Piotr Żyła w Bischofschofen, gdzie zajął siódme, swoje najlepsze miejsce w trwającym sezonie, a w niedzielę biało-czerwoni zajęli piąte miejsce w konkursie drużynowym, przez większą część zawodów mając nawet szanse na podium.

Norweskie media widzą progres w skokach reprezentantów Polski. "Pokazała się ze znacznie lepszej strony"

Delikatna poprawa formy skoczków prowadzonych przez Michala Doleżala została odnotowana przez norweskie media. "Polska w niedzielę, po wielu tygodniach słabości, nagle pokazała się ze znacznie lepszej strony, zajmując piąte miejsce" - napisali dziennikarze telewizji norweskiej NRK.

Wielkim zaskoczeniem był fakt, że Polacy pokonali Niemców, którzy zajęli dopiero szóste miejsce na osiem startujących drużyn. "Zakończyli konkurs dopiero na szóstej pozycji i bez cienia wątpliwości będą chcieli jak najszybciej zapomnieć o nim, ponieważ byli lepsi tylko od z Rosji i Kazachstanu" - czytamy dalej.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Z kolei portal telewizji norweskiej TV2.no podkreślił, że na piątym miejscu konkurs mogli ukończyć norwescy skoczkowie, którzy ostatecznie zajęli trzecie miejsce. "Norwegia zajmowała piąte miejsce na dwie serie przed zakończeniem konkursu i tylko dobre dwa ostatnie skoki Halvora Egnera Graneruda i Mariusa Lindvika pozwoliły uplasować się na podium" - napisali dziennikarze.

W najbliższy weekend, od 15 do 16 stycznia skoczkowie będą rywalizować w dwóch konkursach PŚ w Zakopanem na Wielkiej Krokwi. W piątek 14 stycznia odbędą się kwalifikacje do konkursu indywidualnego. Relacje na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.