Znamy skład Polaków na niedzielny konkurs drużynowy w Bischofshofen

Poznaliśmy skład polskich skoczków na konkurs drużynowy w Bischofshofen. W czwartych w ostatnich dniach zawodach na tej skoczni wystąpią Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek i Dawid Kubacki.

W sobotę na skoczni w Bischofshofen punkty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobyło tylko dwóch biało-czerwonych. Siódme miejsce zajął Piotr Żyła po skokach na odległość 137 metrów i 132,5 metra, natomiast Dawid Kubacki był 27. (124 metry, 129,5 metra). Do 30. nie zakwalifikowali się Andrzej Stękała i Jakub Wolny, a Paweł Wąsek został zdyskwalifikowany.

Zobacz wideo Polscy skoczkowie odzyskają formę w miesiąc? "Wychodzili już z kryzysów"

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata po konkursie w BischofshofenKlasyfikacja generalna Pucharu Świata po konkursie w Bischofshofen. Awans Żyły

Podano skład na drużynowy konkurs w Bischofshofen

Czwarty i jednocześnie ostatni w tym sezonie akt skoków narciarskich w austriackim Bischofshofen odbędzie się w niedzielę, kiedy to rozegrany zostanie konkurs drużynowy. Biało-czerwonych będą reprezentować Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek i Dawid Kubacki.

Będzie to drugi w tym sezonie drużynowy konkurs w ramach Pucharu Świata. Pierwszy z nich miał miejsce 4 grudnia w Wiśle, gdzie biało-czerwoni zajęli czwarte miejsce. Skakali wówczas Piotr Żyła (120 metrów i 121 metrów), Kamil Stoch (117,5 metra i 116 metrów), Andrzej Stękała (129,5 metra i 112,5 metra) oraz Dawid Kubacki (119 metrów i 97 metrów).

Żyła z najlepszym wynikiem w sezonie. Eisenbichler zdyskwalifikowanyŻyła z najlepszym wynikiem w sezonie. Eisenbichler zdyskwalifikowany

Seria próbna przed niedzielnym konkursem drużynowym w Bischofshofen rozpocznie się o godzinie 14:30. Pierwszą serię głównego konkursu zaplanowano z kolei na godzinę 16:00.

Więcej o: