Klasyfikacja generalna Pucharu Świata po konkursie w Bischofshofen. Awans Żyły

Sobotni konkurs Pucharu Świata w Bischofshofen wygrał Marius Lindvik. Norweg wyprzedził swojego rodaka Halvora Egnera Graneruda i Austriaka Jana Hoerla. Najlepszy z Polaków był Piotr Żyła, który zajął 7. miejsce. Jak wygląda klasyfikacji generalna Pucharu Świata po tych zawodach?

Przed rozpoczęciem sobotnich zawodów na austriackiej skoczni było wiadomo, że w kwalifikacjach wystąpi pięciu reprezentantów Polski. Każdy z nich wywalczył awans do konkursu głównego. Wśród nich rzecz jasna nie było Kamila Stocha, który tymczasowo zrezygnował z występów w konkursach Pucharu Świata.

Paweł Wąsek popełnia błąd podczas rozpoczynania najazdu na próg"Pisiont groszy łapał!". Kuriozalna sytuacja przed skokiem Polaka podczas kwalifikacji

Lindvik wygrywa w Bischofshofen, Żyła na siódmym miejscu

Marius Lindvik był w Bischofshofen bezkonkurencyjny. Co prawda po pierwszej serii Norweg był czwarty z wynikiem 133,5 metra, ale w drugiej serii skoczył aż 139 metrów, co dało mu pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajął Halvor Egner Granerud (133,5 metra, 136 metrów), natomiast na najniższym stopniu podium stanął Jan Hoerl (131,5 metra, 137,5 metra).

Tuż poza podium uplasował się lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi (135 metrów, 133,5 metra). Wicelider, a więc Karl Geiger był dopiero ósmy po dwóch skokach na odległość 132 metrów.

Wśród Polaków zdecydowanie najlepszy był Piotr Żyła, który po skokach na odległość 137 metrów i 132,5 metra zajął ostatecznie siódme miejsce. Dawid Kubacki natomiast oddał próby na odległość 124 metrów i 129,5 metra, co dało mu 27. lokatę. Do finału nie zdołało awansować trzech pozostałych reprezentantów Polski. Andrzej Stękała zakończył zmagania na 36. pozycji (123 metry), 48. miejsce zajął Jakub Wolny (112 metrów), natomiast Paweł Wąsek został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon.

Spadek Stocha, Żyła awansuje w klasyfikacji generalnej

W samej czołówce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich nie doszło do żadnych zmian - pięć pierwszych miejsc w dalszym ciągu zajmują Ryoyu Kobayashi, Karl Geiger, Halvor Egner Granerud, Marius Lindvik i Markus Eisenbichler.

Nieobecność Kamila Stocha sprawiła, że osunął się on z 15. na 16. pozycję. Dobry występ Piotra Żyły sprawił z kolei, że awansował on z 25. na 21. pozycję. Drugi z punktujących w Austrii Polaków, a więc Dawid Kubacki pozostał z kolei na 36. pozycji.

Janne AhonenLegendarny Janne Ahonen nie ma wątpliwości ws. Kamila Stocha. Konkretnie