"Pisiont groszy łapał!". Kuriozalna sytuacja przed skokiem Polaka podczas kwalifikacji

Jakub Balcerski
Paweł Wąsek awansował do konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Bischofshofen podobnie, jak czterej pozostali Polacy, ale na początku jego próby miało miejsce kuriozalne zdarzenie. Skoczek prawie wywrócił się przy rozpoczynaniu najazdu na próg.

Wąsek uzyskał 131,5 metra, co pozwoliło mu zostać najlepszym z Polaków w sobotnich kwalifikacjach do konkursu indywidualnego w Bischofshofen. Zajął dziewiętnaste miejsce. Po skoku od razu złapał się jednak za głowę, bo już przy ruszaniu z belki popełnił błąd, który mocno wpłynął na jego próbę. 

Zobacz wideo

Wąsek prawie upadł na rozbiegu w Bischofshofen. Małysz i Stękała tłumaczą błąd Polaka

Polak zachwiał się już podczas najazdu i prawie wywrócił. Na szczęście nic mu się nie stało, a dodatkowo udało mu się wrócić do odpowiedniej pozycji najazdowej i oddać bardzo dobry skok. Tuż przed jego startem jury obniżyło belkę i wydawało się, że być może chodziło o problem z torami najazdowymi, które już tak szybko zahamowały Wąska.

Nic z tych rzeczy. - Nie, nie, to jego błąd - mówił nam roześmiany Andrzej Stękała, który akurat przechodził obok strefy dla dziennikarzy i obserwował problemy Wąska. - Chyba zahaczył butem o belkę, dobrze, że zdążył to opanować - dodał Adam Małysz

Polscy skoczkowie odzyskają formę w miesiąc? Polscy skoczkowie odzyskają formę w miesiąc? "Wychodzili już z kryzysów" [WIDEO]

Wąsek jak Zniszczoł siedem lat temu. Znów będą memy z "pisiont groszy"

- Pisiont groszy łapał! - śmiał się Andrzej Stękała. A to odniesienie identycznej sytuacji z udziałem innego polskiego skoczka i co ciekawe, z tego samego obiektu. W 2015 roku także podczas kwalifikacji o belkę butem zahaczył tutaj także Aleksander Zniszczoł.

Dawid Kubacki i Kamil Stoch podczas 70. Turnieju Czterech SkoczniJest data powrotu Kamila Stocha do Pucharu Świata

Wówczas popularne były memy i żarty związane ze znajdywaniem pięćdziesięciogroszówki na ziemi, gdy ktoś się przewróci (podpisywano je "O! Pisiont groszy!" - przyp.). I taki mem ze Zniszczołem oczywiście także powstał. 

Koniec marzeń. Noriaki Kasai nie pojedzie na kolejne igrzyskaTo koniec. Zapadła decyzja ws. występu Noriakiego Kasaiego na igrzyskach

Pozostali Polacy w kwalifikacjach także spisali się nieco gorzej - 23. miejsce zajął Piotr Żyła (128 metrów), 32. Dawid Kubacki (126 metrów), 46. Jakub Wolny (121,5 metra), a 48. Andrzej Stękała (117,5 metra). Wygrał Japończyk Yukiya Sato, który uzyskał aż 139 metrów. Początek pierwszej serii konkursowej w Bischofshofen o godzinie 16:00. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: