To koniec. Zapadła decyzja ws. występu Noriakiego Kasaiego na igrzyskach

Noriaki Kasai nie weźmie udziału w dziewiątych igrzyskach olimpijskich w swojej karierze. Niezwykle doświadczony japoński skoczek narciarski nie znalazł się w kadrze swojej reprezentacji na olimpijskie zmagania, które rozpoczną się 6 lutego w Zhangjiakou nieopodal Pekinu.

Zdecydowanie największą gwiazdą reprezentacji Japonii na nadchodzących igrzyskach olimpijskich 2022 w Pekinie będzie Ryoyu Kobayashi, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i zwycięzca 70. Turnieju Czterech Skoczni. Poza nim w składzie znaleźli się jego brat Junshiro Kobayashi, Yukiya Sato, Naoki Nakamura i Daiki Ito.

Zobacz wideo Stoch wróci na PŚ w Zakopanem? "Jego sprawa będzie nas rozgrzewała do igrzysk"

Polscy skoczkowie odzyskają formę w miesiąc? Polscy skoczkowie odzyskają formę w miesiąc? "Wychodzili już z kryzysów" [WIDEO]

Kasai nie wystąpi na igrzyskach

Ryoyu Kobayashi będzie również jednym z głównych faworytów do zdobycia olimpijskiego złota. 25-latek stanie przez wielką szansą na zdobycie pierwszego złotego krążka dla Japonii od 1998 roku, kiedy to na igrzyskach w Nagano triumfował Kazuyoshi Funaki.

Od 24 lat Japończycy nie mieli okazji do radości z powodu zwycięstwa ich rodaka. Bardzo blisko było w Soczi w 2014 roku na skoczni K-125. Wówczas po olimpijskie złoto po raz drugi na tamtej imprezie sięgnął Kamil Stoch. Polak wygrał o zaledwie 1,3 punktu z Noriakim Kasaim.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl!

Kasai długo czeka na pucharowe punkty

Choć 49-letni Japończyk nie znalazł się w kadrze na nadchodzące igrzyska, w dalszym ciągu dzierży miano jedynego skoczka narciarskiego w historii, który wystąpił na ośmiu turniejach olimpijskich. Po raz pierwszy wystąpił na imprezie tego typu w 1992 roku w Courchevel, gdzie w swoim olimpijskim debiucie zajął 26. i 31. miejsce indywidualnie, a także 4. drużynowo.

Na liście największych sukcesów Kasaiego na igrzyskach, poza srebrem w 2014 roku należy również wymienić srebrny i brązowy medal w drużynie - odpowiednio w 1994 roku w Lillehammer i 2014 roku w Soczi.

Olbrzymie zarobki Kobayashiego. Japończyk deklasuje Polaków Olbrzymie zarobki Kobayashiego. Japończyk deklasuje Polaków

Po raz ostatni w zawodach Pucharu Świata Noriaki Kasai wystąpił w sezonie 2019/20. 2 lutego zajął 36. miejsce w Sapporo. Ostatnie pucharowe punkty zdobył z kolei rok wcześniej, kończąc sezon w Planicy na 19. miejscu

Więcej o: