Polski Związek Narciarski potwierdza. Znamy skład Polaków na konkursy w Bischofshofen

Michal Doleżal podjął decyzję ws. składu polskiej kadry. Polski Związek Narciarski potwierdził, którzy polscy skoczkowie wystąpią podczas weekendowych zawodów Pucharu Świata w austriackim Bischofshofen.

Po zakończeniu 70. Turnieju Czterech Skoczni, skoczkowie nadal pozostają w Austrii. W weekend wezmą udział w konkursach Pucharu Świata, które zaplanowano w ... Bischofshofen, a więc na ostatniej z czterech skoczni, na których rozgrywano noworoczną imprezę. Ostatecznie cały turniej wygrał Ryoyu Kobayashi, który wyprzedził Norwegów Mariusa Lindvika i Halvora Egnera Graneruda.

Zobacz wideo Polscy skoczkowie odzyskają formę w miesiąc? "Wychodzili już z kryzysów"

Występy Polaków pozostawiały wiele do życzenia. Po kwalifikacjach w Innsbrucku wycofany z dalszych startów został Kamil Stoch. Pojawiały się wątpliwości dotyczące składu polskich skoczków na weekendowe zawody w Bischofshofen. Polski Związek Narciarski potwierdził jednak w piątek kadrę na kolejne dwa konkursy.

Polski Związek Narciarski podał skład Polaków na zawody w Bischofshofen

- Bez zmian w składzie naszej reprezentacji na zawody Pucharu Świata w Bischofshofen. Na skoczni im. Paula Ausserleitnera powalczą: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Jakub Wolny - przekazał PZN na oficjalnym profilu w mediach społecznościowych.

Tym samym nie zaszły żadne zmiany w składzie polskiej kadry na zawody w Bischofshofen. W Austrii zaplanowano na weekend konkurs indywidualny i konkurs drużynowy.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl!

Program zawodów Pucharu Świata w Bischofshofen:

Sobota, 08.01.2022

  • 13:00 - Oficjalny trening
  • 14:30 - Kwalifikacje
  • 16:00 - Konkurs indywidualny

Niedziela, 09.01.2022

  • 14:30 - Seria próbna
  • 16:00 - Konkurs drużynowy
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.