Bratobójczy pojedynek polskich skoczków w Bischofshofen! Ryoyu nie ma dość

Ryoyu Kobayashi najlepszy w kwalifikacjach do ostatniego konkursu 70. Turnieju Czterech Skoczni. Do konkursu awansowało trzech Polaków. Kubacki zmierzy się w parze z Żyłą!

Ryoyu Kobayashi najlepszy w kwalifikacjach. Japończyk skoczył aż 137,5 metra. Za nim był autor najdłuższego skoku dnia - Markus Eisenbichler. Niemiec miał aż 139,5 metra, ale ruszał z wyższej belki. Trzeci w kwalifikacjach był Marius Lindvik.

Zobacz wideo Stoch wróci na PŚ w Zakopanem? "Jego sprawa będzie nas rozgrzewała do igrzysk"

Kubacki zmierzy się z Żyłą! Oto pary KO w Bischofshofen

Bardzo dobrze spisał się też Dawid Kubacki, który uzyskał aż 134,5 m i zajął 10. miejsce. Do zawodów awansowali też Andrzej Stękała, który był 35. oraz Piotr Żyła na 41. lokacie. Niestety, pechowo zakończyli Wolny i Wąsek. Do kwalifikacji zabrakło im kolejno jednego i dwóch miejsc.

W pierwszej serii konkursowej tradycyjnie będzie walka w systemie KO. Ciekawie zapowiada się polska para. Dawid Kubacki zmierzy się z Piotrem Żyłą. Andrzej Stękała nie jest bez szans, bo zmierzy się z Clemensem Aignerem.

Finałowy konkurs 70. edycji Turnieju Czterech Skoczni ruszy o 17:30. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.