Ostatni konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Gdzie oglądać. Transmisja. Program zawodów

70. edycja Turnieju Czterech Skoczni zbliża się do końca. Przed nami już tylko ostatnie kwalifikacje oraz konkurs na Paul-Ausserleitner-Schanze w Bischofshofen. Gdzie i kiedy oglądać zmagania skoczków? Transmisja TV, stream online. Program zawodów.

Miniony konkurs w Bischofshofen był zdecydowanie najlepszy dla polskich skoczków, ponieważ aż trzech z nich awansowało do drugiej serii konkursowej. Mowa o Piotrze Żyle, Dawidzie Kubackim oraz Jakubie Wolnym, którzy zajęli odpowiednio 18, 21 oraz 30. miejsce. Kubacki i Wolny wygrali w swoich parach w systemie KO, natomiast Żyła znalazł się w najlepszej piątce wśród szczęśliwych przegranych. "Nie mam ochoty rozmawiać o moich skokach. Nie jestem w humorze. Cały dzień sobie zepsułem. Możemy pogadać, nie wiem, o pogodzie" - mówił Żyła po zakończeniu zawodów.

Zobacz wideo Kobayashi vs reszta świata. Brutalna zapowiedź Turnieju Czterech Skoczni

Turniej Czterech Skoczni. Ryoyu Kobayashi coraz bliżej Wielkiego Szlema

W trakcie 70. edycji Turnieju Czterech Skoczni nie ma mocnych na Ryoyu Kobayashiego. Japończyk okazał się najlepszy w Oberstdorfie oraz Garmisch-Partenkirchen, a później wygrał w Bischofshofen, mimo że po pierwszej serii przegrywał o 5,7 pkt z Norwegiem Mariusem Lindvikiem. Lider klasyfikacji Pucharu Świata w drugiej serii skoczył aż 137,5 metra i ostatecznie pokonał Lindvika po jego słabszym skoku w drugiej części konkursu.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Przed ostatnim konkursem w turnieju Ryoyu Kobayashi ma 17,9 pkt przewagi nad Mariusem Lindvikiem i jest o krok od wygrania 70. edycji Turnieju Czterech Skoczni i wywalczenia Wielkiego Szlema, czyli wygrania wszystkich czterech konkursów. Japończyk dokonał tego już w sezonie 2018/2019, a poza nim wcześniej tego dokonali Sven Hannavald w sezonie 2001/2002 oraz Kamil Stoch w sezonie 2017/2018.

Gdzie i kiedy oglądać zmagania Polaków w Bischofshofen?

Wszystkie cztery części 70. edycji Turnieju Czterech Skoczni można obejrzeć wyłącznie na antenach grupy Discovery. Kwalifikacje będą dostępne wyłącznie w Eurosporcie 1 oraz Playerze, natomiast konkursy indywidualne zagoszczą także na antenie TVN. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Turniej Czterech Skoczni. Program zawodów w Bischofshofen:

  • 6 stycznia, godz. 14:30 - kwalifikacje (Eurosport 1, Player),
  • 6 stycznia, godz. 17:30 - rozpoczęcie konkursu indywidualnego (Eurosport 1, Player, TVN).
Więcej o: