TCS. O której skoki w środę w Bischofshofen? [Transmisja TV, Pary KO]

Już o godzinie 16:30 na skoczni im. Paula Ausserleitnera w Bischofschofen rozpocznie się trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Odbędzie się on w zastępstwie za odwołaną wczorajszą rywalizację w Innsbrucku. Na liście startowej zobaczymy czterech Polaków.

Warunki pogodowe nie pozwoliły na rozegranie trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Organizatorzy robili, co mogli, aby udało się przeprowadzić chociaż jedną serię. Niestety ta misja się nie powiodła i w tym roku rywalizacji na skoczni Bergisel nie zobaczymy. 

Zobacz wideo "Bardzo duże, poważne kwoty". Kulesza mówi, co grozi Sousie [SPORT.PL LIVE]

Czterech Polaków zakwalifikowało się do konkursu w Bischofshofen. Znamy pary

Przedstawiciele FIS podjęli decyzję, że w zastępstwie konkursu w Innsbrucku odbędzie się dodatkowy konkurs w Bischofshofen. Wczesnym środowym popołudniem na skoczni imienia Paula Ausserleitnera odbyły się więc kwalifikacje, które po raz kolejny wygrał Ryoyu Kobayashi. Japończyk skacze zdecydowanie najlepiej w całej stawce i jesto krok od wygrania swojego drugiego w karierze Turnieju Czterech Skoczni. 

Manuel FettnerSkoczek znowu zachwycił świat! Taniec na jednej narcie [WIDEO]

Polacy natomiast po raz kolejny zaprezentowali się bardzo przeciętnie, choć Do konkursu nie awansował tylko Andrzej Stękała. Jak wiadomo, w kwalifikacjach zabrakło Kamila Stocha, który został wycofany z TCS. Najlepszy z Polaków był Piotr Żyła, który po skoku na odległość 128 metrów zajął 16. miejsce. Kolejny z naszych reprezentantów - Paweł Wąsek był 28. po próbie krótszej o dwa metry od Żyły. Jakub Wolny zajął 37. miejsce, a Dawid Kubacki 48. Stękała był dopiero 57.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Znamy już także pary, w których walczyć będą nasi reprezentanci.

  • Piotr Żyła -  Ulrich Wohlgenannt,
  • Paweł Wąsek -  Killian Peier,
  • Jakub Wolny - Zak Mogel,
  • Dawid Kubacki - Daniel-Andre Tande. 

Piotr Żyła w Bischofshofen podczas Turnieju Czterech SkoczniCzterech Polaków w konkursie! Ryoyu Kobayashi znów pokazał moc

Gdzie i kiedy oglądać pierwszy konkurs TCS w Bischofshofen?

Pierwszy z dwóch konkursów Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen odbędzie się już w środę 5 styczna. Rozpoczęcie rywalizacji zaplanowane jest na godzinę 16:30. Transmisję tego wydarzenia będzie można śledzić na antenie TVN i Eurosportu 1 oraz online w aplikacji Player. Zapraszamy również do śledzenia relacji na żywo na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: