Czterech Polaków w konkursie! Ryoyu Kobayashi znów pokazał moc

Ryoyu Kobayashi wygrał kwalifikacje przed konkursem TCS w Bischofshofen. W rywalizacji udział weźmie czterech z pięciu Polaków.

Kwalifikacje, które rozpoczęły się o 13:00, przebrnęli Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Jakub Wolny i Dawid Kubacki. Sztuka ta nie udała się Andrzejowi Stękale, który zajął 57. miejsce.

Zobacz wideo W reprezentacji Polski nikt nie słucha Małysza. Dwie wizje [SPORT.PL LIVE]

Najlepszy z Polaków był Żyła, który skoczył 128 metrów, zajął 16. miejsce i w systemie K.O. zmierzy się z Ulrichem Wohlgenanntem. Drugim najlepszym skoczkiem z naszego kraju był Wąsek (126 metrów, 28. miejsce), którego rywalem będzie Killian Peier.

Skok, po którym kibice Stocha zamarli. Nic nie było wiadomoStoch wróci na PŚ w Zakopanem? "Jego sprawa będzie nas rozgrzewała do igrzysk"

Czterech Polaków w konkursie w Bischofshofen

Wolny skoczył 123 metry, zajął 37. miejsce, a jego przeciwnikiem będzie Zak Mogel. Najgorzej wypadł Kubacki, który uzyskał 117 metrów, był 48. i zmierzy się z Danielem Andre Tande.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kwalifikacje wygrał lider TCS - Ryoyu Kobayashi - który skoczył 141,5 metra i triumfował mimo problemów z lądowaniem. Drugie miejsce zajął Marius Lindvik (139,5 metra), a trzecie Tande (131 metrów). W pierwszej piątce był jeszcze jeden z Norwegów - Halvor Egner Granerud - oraz Niemiec Karl Geiger.

Andrzej Pluta w akcjiFajerwerki Andrzeja Pluty - rekord za rekordem "syna swojego ojca"

Turniej Czterech Skoczni nadrabia zaległości po tym, jak warunki pogodowe uniemożliwiły rozegranie wtorkowego konkursu w Innsbrucku. Organizatorzy w Innsbrucku walczyli do samego końca, ale w starciu z naturą byli bez żadnych szans. Wtorkowy konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku został odwołany, w wyniku czego czekają nas dwa konkursy w Bischofshofen. Pierwszy z nich w środę o 16:30.

Więcej o: