Alarm! Zmiana godziny konkursu TCS w Innsbrucku. O której oglądać?

We wtorek zaplanowano trzeci z konkursów tegorocznej edycji Turnieju Czterech Skoczni. Zgodnie z tradycją skoczkowie zawitają do Innsbrucku. Start konkursu stoi jednak pod znakiem zapytania ze względu na warunki pogodowe. Gdzie i kiedy oglądać TCS w Innsbrucku?

Polscy skoczkowie prezentują się w tym sezonie fatalnie. Przez długi czas zawodzili wszyscy poza Kamilem Stochem, ale i on w końcu złapał dołek formy. Wielokrotny mistrz olimpijski nie przebrnął przez kwalifikacje w Innsbrucku i wycofał się z TCS. We wtorek na Bergisel zobaczymy pięciu Polaków, którzy powalczą o przełamanie złej passy. 

Zobacz wideo

TCS w Innsbrucku. Pięciu Polaków w konkursie. Z kim zmierzą się w systemie KO?

W poniedziałkowych kwalifikacjach najlepiej zaprezentował się Andrzej Stękała, który skoczył 122,5 m i zakończył je na 18. miejscu. W pierwszej "trzydziestce" znalazł się także 26. Piotr Żyła (117 m). Pozostali zawodnicy, czyli Dawid Kubacki, Paweł Wąsek oraz Jakub Wolny zajęli miejsce w czwartej "dziesiątce". Biorąc pod uwagę wyniki w kwalifikacjach, a także rywali, na których Polacy trafili w I serii, trudno wierzyć, że w Innsbrucku dojdzie do długo oczekiwanego przełamania. 

Skok, po którym kibice Stocha zamarli. Nic nie było wiadomo"Niechlubny koniec" Kamila Stocha. W Austrii już słychać: Wystarczy

Pary w systemie KO z udziałem Polaków w Innsbrucku: 

  • Piotr Żyła (26.) - Constantin Schmid (25.)
  • Paweł Wąsek (32.) - Roman Koudelka (19.)
  • Simon Ammann (33.) - Andrzej Stękała (18.)
  • Jakub Wolny (34.) - Daniel Andre Tande (17.)
  • Dawid Kubacki (36.) - Timi Zajc (14. ex-aequo z M. Lindvikiem)

TCS w Innsbrucku. Poważne problemy z wiatrem. Gdzie i kiedy oglądać konkurs? Transmisja TV, stream online 

Zawody TCS w Innsbrucku miały planowo rozpocząć się we wtorek 4 stycznia o godzinie 13:30. Niestety warunki wietrzne na Bergisel są bardzo niekorzystne. Siła wiatru na buli wynosiła w pewnym momencie w porywach do 8 m/s. Organizatorzy rozwiesili wiatrołapy, a prognozy wskazują, że po godzinie 13:00 wiatr ma się uspokoić. Seria próbna została odwołana. O godzinie 13:15 odbyło się spotkanie jury ws. konkursu. Jego start przełożono na 15:00. Pięć minut przed ma się odbyć kolejna narada. 

Michal Doleżal i Adam MałyszMałysz mocno ws. Stocha i sztabu. "Niestety, jestem ich szefem i muszę. Nie dociera"

Konkurs w Innsbrucku będzie transmitowany w TVN oraz Eurosporcie, a także na platformie player.pl. Zapraszamy do śledzenie relacji na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE, gdzie informujemy na bieżąco o sytuacji pogodowej na Bergisel. Relacja jest dostępna w TYM MIEJSCU >>>

Tekst będzie na bieżąco aktualizowany.

Więcej o: