Oficjalnie: Kamil Stoch wycofany z TCS! I nie tylko

Trzykrotny mistrz olimpijski - Kamil Stoch po kompletnie nieudanych kwalifikacjach w Innsbrucku, nie będzie już dalej skakał w Turnieju Czterech Skoczni - poinformował oficjalnie Polski Związek Narciarski.

Pięciu Polaków awansowało do trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. W zawodach wystąpią Andrzej Stękała, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Piotr Żyła i Paweł Wąsek. Nie awansował tylko bezradny Kamil Stoch, który w kwalifikacjach był dopiero 59. i we wtorek na Bergisel już nie skoczy.

Zobacz wideo Kobayashi vs reszta świata. Brutalna zapowiedź Turnieju Czterech Skoczni

Dawid Kubacki na skoczni w Insbrucku. 3 stycznia 2022 r. Dawid Kubacki ma jasne zdanie ws. dalszych startów. Co teraz?

Stoch wycofany z TCS

Kamil Stoch po kwalifikacjach w Innsbrucku był załamany. - Znacie mój charakter, nigdy się nie poddaję. Natomiast sytuacja jest ogromnie trudna. Łzy mi się cisną do oczu - mówił.

Nieudany występ Stocha sprawił, że doszło do narady, w której wzięli udział m.in. Michal Dolezal, trener polskich skoczków oraz Adam Małysz, dyrektor-koordynator ds. skoków narciarskich.

Polski Związek Narciarski poinformował teraz oficjalnie, że Stoch zostanie wycofany z Turnieju Czterech Skoczni i kolejnych zawodów Pucharu Świata. Zawodnik ma wrócić do Polski i spokojnie trenować.

- Sztab szkoleniowy podjął decyzję o wycofaniu Kamila Stocha z TCS i kolejnych zawodów PŚ. Jutro Kamil wróci do Polski. Do końca tygodnia ważny będzie odpoczynek, a później trening motoryczny. Trening na skoczni w następnej kolejności - czytamy na Twitterze.

Już w poniedziałkowych treningach Kamil Stoch spisywał się słabo. Najpierw skoczył 107,5 metra (47. miejsce), a potem był 112,5 metra (19. pozycja). W kwalifikacjach Stoch skoczył fatalnie. Mimo bardzo korzystnego wiatru wylądował tylko na 114 metrze i zajął dopiero 59. pozycję. Dopiero po raz drugi w karierze odpadł w kwalifikacjach do Turnieju Czterech Skoczni. Poprzedni raz przydarzyło mu się to w 2009 roku w konkursie w Obersdorfie.

Polacy poznali swoich rywali KO w konkursie w Innsbrucku. Łatwo nie będzie Polacy poznali swoich rywali KO w konkursie w Innsbrucku. Łatwo nie będzie

Wtorkowe relacje na żywo z trzecich zawodów Turnieju Czterech Skoczni na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. Transmisję konkursu można oglądać w TVN, Eurosporcie i Playerze.

Cezary Kulesza gościem Sport.pl LIVE. Potwierdza dwa nazwiska:

 
Więcej o: