Oficjalnie: Kamil Stoch wycofany z TCS! I nie tylko

Trzykrotny mistrz olimpijski - Kamil Stoch po kompletnie nieudanych kwalifikacjach w Innsbrucku, nie będzie już dalej skakał w Turnieju Czterech Skoczni - poinformował oficjalnie Polski Związek Narciarski.

Pięciu Polaków awansowało do trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. W zawodach wystąpią Andrzej Stękała, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Piotr Żyła i Paweł Wąsek. Nie awansował tylko bezradny Kamil Stoch, który w kwalifikacjach był dopiero 59. i we wtorek na Bergisel już nie skoczy.

Zobacz wideo Kobayashi vs reszta świata. Brutalna zapowiedź Turnieju Czterech Skoczni

Dawid Kubacki ma jasne zdanie ws. dalszych startów. Co teraz?Dawid Kubacki ma jasne zdanie ws. dalszych startów. Co teraz?

Stoch wycofany z TCS

Kamil Stoch po kwalifikacjach w Innsbrucku był załamany. - Znacie mój charakter, nigdy się nie poddaję. Natomiast sytuacja jest ogromnie trudna. Łzy mi się cisną do oczu - mówił.

Nieudany występ Stocha sprawił, że doszło do narady, w której wzięli udział m.in. Michal Dolezal, trener polskich skoczków oraz Adam Małysz, dyrektor-koordynator ds. skoków narciarskich.

Polski Związek Narciarski poinformował teraz oficjalnie, że Stoch zostanie wycofany z Turnieju Czterech Skoczni i kolejnych zawodów Pucharu Świata. Zawodnik ma wrócić do Polski i spokojnie trenować.

- Sztab szkoleniowy podjął decyzję o wycofaniu Kamila Stocha z TCS i kolejnych zawodów PŚ. Jutro Kamil wróci do Polski. Do końca tygodnia ważny będzie odpoczynek, a później trening motoryczny. Trening na skoczni w następnej kolejności - czytamy na Twitterze.

Już w poniedziałkowych treningach Kamil Stoch spisywał się słabo. Najpierw skoczył 107,5 metra (47. miejsce), a potem był 112,5 metra (19. pozycja). W kwalifikacjach Stoch skoczył fatalnie. Mimo bardzo korzystnego wiatru wylądował tylko na 114 metrze i zajął dopiero 59. pozycję. Dopiero po raz drugi w karierze odpadł w kwalifikacjach do Turnieju Czterech Skoczni. Poprzedni raz przydarzyło mu się to w 2009 roku w konkursie w Obersdorfie.

Polacy poznali swoich rywali KO w konkursie w Innsbrucku. Łatwo nie będziePolacy poznali swoich rywali KO w konkursie w Innsbrucku. Łatwo nie będzie

Wtorkowe relacje na żywo z trzecich zawodów Turnieju Czterech Skoczni na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. Transmisję konkursu można oglądać w TVN, Eurosporcie i Playerze.

Cezary Kulesza gościem Sport.pl LIVE. Potwierdza dwa nazwiska:

 
Więcej o: