Dobre wiadomości dla kadry skoczkiń! Wywalczyły sobie debiut i dodatkową szansę dla skoczków

Polskie skoczkinie uzyskały dwa miejsca startowe na IO w Pekinie. Na razie nie wiadomo, kogo Łukasz Kruczek zabierze na najważniejszą imprezę w roku. Po raz pierwszy historii reprezentacja Polski będzie mogła wystawić zespół w mikście.

Kwalifikacje olimpijskie miały zakończyć się 16 stycznia po konkursach w Sapporo oraz Zao. Z racji obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa zawody zostały odwołane. W związku z tym ten etap sezonu zakończył się noworocznym konkursem w Ljubnie. 

Zobacz wideo Kobayashi vs reszta świata. Brutalna zapowiedź Turnieju Czterech Skoczni

Dwie polskie skoczkinie zadebiutują na IO w Pekinie

Polskie zawodniczki uzyskały dwa miejsca startowe w konkursie indywidualnym na IO w Pekinie. Wystąpi w nim łącznie 40 zawodniczek (nie będzie kwalifikacji). Będzie to debiut polskich skoczkiń na największej sportowej imprezie. Na razie nie wiadomo, kogo Łukasz Kruczek zdecyduje się zabrać na zawody olimpijskie w Zhangjiakou. Pewniaczką wydaje się być Kinga Rajda, która jako jedyna z Polek zdobyła punkty PŚ. Poza dwiema Polkami w konkursie olimpijskich wystąpią:

  • cztery zawodniczki - Austra, Japonia, Niemcy, Norwegia, Rosja, Słowenia,
  • dwie zawodniczki - Chiny, Czechy, Finlandia, Francja, Kanada, Włochy,
  • jedna zawodniczka - Rumunia, Szwecja. 

Udział dwóch Polek oznacza także dodatkową szansę na miejsce w czołówce, gdyż reprezentacja Polski będzie mogła wystawić swój zespół w mikście, w którym skacze po dwóch mężczyzn i dwie kobiety. 

Legendarny skoczek zastanawia się nad przyszłością. 'Jego wyniki były niezadowalające' Schlierenzauer znów na skoczni. Żona Kamila Stocha zachwycona zdjęciem z Ga-Pa. Jak w Hogwarcie

IO w Pekinie. Zawody, w których wystąpią Polki [TERMINARZ]

  • 5 lutego 2022 - 11:45 – skoki narciarskie, kobiety indywidualnie na skoczni normalnej  
  • 7 lutego 2022 - 12:45 – skoki narciarskie, mikst na skoczni normalnej
Więcej o: