Wielki rywal Stocha nie może tego pojąć. "Sądziłem, że będzie w topowej formie"

Kryzys polskich skoczków jest tak głęboki, że o naszą kadrę martwią się już nie tylko polscy kibice, dziennikarze i eksperci, ale również rywale. Formę Kamila Stocha w rozmowie z TVP Sport skomentował Halvor Egner Granerud.

Niemoc polskich skoczków trwa. Polacy słabo spisują się podczas Turnieju Czterech Skoczni. W Oberstdorfie tylko Dawid Kubacki zdołał zakwalifikować się do pierwszej trzydziestki, natomiast w Garmisch-Partenkirchen do drugiej serii awansowali Jakub Wolny i Piotr Żyła.

Zobacz wideo Kobayashi vs reszta świata. Brutalna zapowiedź Turnieju Czterech Skoczni

Germany Ski Jumping Four HillsAleż wpadka organizatorów TCS! Kobayashi miał niespodziankę

Norwegowie głowią się nad problemami Polaków. "Polska to ciężko pracująca drużyna"

Polscy kibice zadają sobie przede wszystkim pytanie co się dzieje z Kamilem Stochem? Polski mistrz do pewnego momentu był zawodnikiem, do którego można było mieć najmniej pretensji. Jego występy w Turnieju Czterech Skoczni to jednak jedna wielka katastrofa. Ani w Oberstdorfie, ani w Ga-Pa Stoch nie wszedł do drugiej serii. W sobotę zajął czwarte miejsce od końca. Polak był tak poirytowany swoim skokiem, że odmówił rozmowy z dziennikarzem Eurosportu mówiąc, że "nie ma o czym gadać".

Forma Polaków, a przede wszystkim Stocha, jest zagadką nie tylko dla polskich kibiców i ekspertów. Jak się okazuje, głowią się nad tym także rywale Polaków, a konkretnie Norwegowie. Troskę o swojego rywala wyrażał chociażby Halvor Egner Granerud.

Halvor Egner Granerud, który w Oberstdorfie dzielił hotel z Polakami, wieczorem zatrzymał się obok mnie wysyłającego do sieci rozmowy. Zamienił kilka słów, wyraźnie przejęty kryzysem – napisał na Twitterze dziennikarz skijumping.pl, Dominik Formela.

Po zawodach w Ga-Pa Granerud zabrał głos przed kamerami TVP Sport. Ponownie wyraził zmartwienie tym, że Stoch skacze słabo.

- Trzeba dać sobie możliwość cieszenia się skocznią. Może on bazować na tym, by dać sobie belkę trzy pozycje wyżej niż normalnie albo spróbować skoków w tandemie, choć nie mogę sobie wyobrazić Kamila, jak to wykonuje. Ja się na to zdecydowałem. Ważne jest zrelaksowanie się. W Klingenthal wyglądał dobrze i sądziłem, że będzie w topowej formie – powiedział zeszłoroczny zwycięzca Pucharu Świata.

Kamil Stoch, Garmisch-Partenkirchen 2022Mocny głos z kadry: "Przykro patrzeć, jak Kamil Stoch się męczy"

Złą formę Polaków komentowali również w rozmowie ze Sport.pl trener Alexander Stoeckl i szef norweskich skoków Clas Brede Brathen. - Nie będąc w ekipie trudno powiedzieć, dlaczego Polacy skaczą słabo. Myślę, że to jest połączenie problemów technicznych i sprzętowych. Ale to z mojej strony tylko spekulacje – mówi szkoleniowiec. Dodał również, że Polakom zdarza się mieć również po prostu mnóstwo pecha.

- Wiem, że Polska to ciężko pracująca drużyna. Ta drużyna ma już całkiem długą tradycję. I jest jedną z najlepszych ekip w historii skoków. A to znaczy, że ma wszystko, czego potrzebuje, żeby wyjść z kryzysu – dodaje Clas Brede Brathen.

DLOKRCo dzieje się ze Stochem? Prezes PZN zabrał głos

Trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się we wtorek w austriackim Innsbrucku. Dzień wcześniej odbędą się kwalifikacje do zawodów. Relacje na żywo w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: