Piotr Żyła odpalił! Komplet Polaków w konkursie! Wielka sensacja w kwalifikacjach

Wreszcie bardzo dobre skoki polskich skoczków. Cała szóstka pewnie awansowała do drugiego Turnieju Czterech Skoczni na Grosse Olympiaschanze (HS142) w Garmisch-Partenkirchen.

DrugieJuż na treningach Polacy spisywali się dobrze. Zdecydowanie najlepiej prezentował się Piotr Żyła, który zajął czwarte i drugie miejsce. W pierwszym treningu skoczył najdalej ze wszystkich zawodników - 138 metrów. W drugim jeszcze się poprawił, bo wylądował na 139 metrze. Tylko jeden zawodnik powtórzył tę odległość - Niemiec Markus Eisnbichler.

Zobacz wideo Kobayashi vs reszta świata. Brutalna zapowiedź Turnieju Czterech Skoczni

Piotr Żyła, Kamil Stoch i Alexander StoecklApel rywali do kibiców i mediów. "Polscy skoczkowie mogą znów być na szczycie"

Żyła piąty w kwalifikacjach

W kwalifikacjach Polacy potwierdzili bardzo dobrą dyspozycję. Cała szóstka zawodników zakwalifikowała się do konkursu. Taka sytuacja w tym sezonie była dopiero po raz drugi. Piąte miejsce w kwalifikacjach zajął Piotr Żyła, który skoczył 138,5 metra. Tylko Austriak Manuel Fettner osiągnął taką odległość.

- Szczerze: nie wiem czy fizycznie byłem kiedykolwiek lepszy niż teraz. Szkoda, że w Oberstdorfie pozamiatane, ale jedziemy dalej - mówił Piotr Żyła w Eurosporcie.

Kamil Stoch był 16. (131,5 metra), Dawid Kubacki 24. (126,5 metra), Paweł Wąsek 29. (129,5 metra) a Andrzej Stękała 41. (128 metrów).

Sensacją kwalifikacji było odpadnięcie Stefana Krafta, piątego zawodnika klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dwukrotny mistrz olimpijski skoczył zaledwie 119,5 metra i zajął dalekie, 59. miejsce.

Kwalifikacje wygrał Markus Eisenbichler, który skoczył 137 metrów, ale dostał ponad dziesięciopunktową rekompensatę za niekorzystne warunki atmosferyczne. Drugie miejsce zajął Japończyk Ryoyu Kobayashi (134 metry), a trzecie Niemiec Karl Geiger (135,5 metrów).

W parze KO w konkursie w Garmisch-Partenkirchen dojdzie do hitowego starcia. Dawid Kubacki zmierzy się z aktualnym zdobywcą Pucharu Świata - Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Konkurs w Garmisch-Partenkirchen rozpocznie się w sobotę o godz. 14. Seria próbna zaplanowana jest półtorej godziny wcześniej. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Znakomite wieści przed konkursem w Ga-Pa. Kłopotów z Oberstdorfu nie będzieZnakomite wieści przed konkursem w Ga-Pa. Kłopotów z Oberstdorfu nie będzie

Pary KO Polaków w konkursie w Garmisch-Partenkirchen:

  • Dawid Kubacki - Halvor Egner Granerud (Norwegia)
  • Paweł Wąsek  - Phillip Aschendwald (Austria),
  • Piotr Żyła - Felix Hoffmann (Niemcy),
  • Kamil Stoch - Daiki Ito (Japonia),
  • Andrzej Stękała - Kyllian Peier (Szwajcaria),
  • Jakub Wolny - Manuel Fettner (Austria)
Więcej o: