Piotr Żyła odpalił na treningach. Najdłuższy skok ze wszystkich 77 zawodników!

Piotr Żyła znów bardzo dobrze spisał się w treningach w konkursie Turnieju Czterech Skoczni. Zajął czwarte i drugie miejsce na Grosse Olympiaschanze (HS142) w Garmisch-Partenkirchen.

Piotr Żyła już w środowym treningu w konkursie w Obersdorfie spisał się znakomicie. Skoczył aż 137 metrów i zajął pierwsze miejsce. Żaden z zawodników nie doskoczył nawet do 130 metrów. Potem w konkursie Polak spisał się słabo - skoczył 114 metrów i zajął dalekie 38. miejsce.

Zobacz wideo Kobayashi vs reszta świata. Brutalna zapowiedź Turnieju Czterech Skoczni

Piotr Żyła, Kamil Stoch i Alexander StoecklApel rywali do kibiców i mediów. "Polscy skoczkowie mogą znów być na szczycie"

Żyła znów błyszczy w treningach

Teraz Piotr Żyła znów błysnął w treningach. W pierwszej serii z szesnastej belki startowej skoczył aż 138 metrów. Żaden z zawodników, a wystartowało ich w sumie 77, nie wylądował aż tak daleko. Najbliżej Polaka był Japończyk Sato, ale skoczył dwa metry krócej.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Żyła zajął czwarte miejsce w pierwszej sesji treningowej. Wyprzedzili go tylko Norweg Daniel Andre Tande (132,5 metra), Niemiec Karl Geiger (133,5 metra) i Słoweniec Timi Zajc (135 metrów). Wszyscy skakali jednak z czternastej belki. Kamil Stoch skoczył 126,5 metra i był 15. Paweł Wąsek zajął 26. miejsce (127,5 m), Jakub Wolny 28. (126 m), Dawid Kubacki 29. (125 m). Najsłabiej spisał się Andrzej Stękała, bo był dopiero 44. Andrzej Stękała (120 m).

W drugim treningu Żyła znów spisał się kapitalnie. Wylądował na 139 metrze. Tylko jeden zawodnik powtórzył tę odległość - Markus Eisnbichler. I to Niemiec wygrał z przewagą 4,6 punktu nad Polakiem. Podium uzupełnił Anze Lanisek (134,5 metra). Dawid Kubacki był 13. (127,5 metra), Kamil Stoch 16. (126,5 metra), Jakub Wolny 22. (132 metry), Paweł Wąsek 45., a Andrzej Stękała 47. (obaj po 120 metrów).

- Jak widać, w treningach jest nieźle. Pozostaje pytanie, czy przełożymy to teraz na kwalifikacje i potem na konkurs. Bo to z tym jest największy problem, zdaniem sztabu - napisał Karol Górka, dziennikarz sport.pl. na Twitterze.

Znakomite wieści przed konkursem w Ga-Pa. Kłopotów z Oberstdorfu nie będzieZnakomite wieści przed konkursem w Ga-Pa. Kłopotów z Oberstdorfu nie będzie

Kwalifikacje do konkursu rozpoczną się o godz. 14. Relacja na żywo na sport.pl.

Więcej o: