Skoczkowie w Garmisch-Partenkirchen. Gdzie i kiedy oglądać kolejny etap TCS? [TRANSMISJA]

Już w piątek na skoczni w Garmisch-Partenkirchen odbędą się kwalifikacje do sobotniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Czy Polscy skoczkowie zmażą plamę po swoim fatalnym występie w Oberstdorfie? Transmisja TV, stream online.

Kiedy wydawało się już, że forma polskich skoczków zaczyna zwyżkować, przyszedł pierwszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Eksperci i kibice wiązali ogromne nadzieje z tą rywalizacją, pamiętając wielkie sukcesy, jakie w ostatnich latach odnosili w niej nasi reprezentanci. W końcu na pięć ostatnich edycji w czterech triumfował Polak. Po raz ostatni Kamil Stoch, dla którego był to już trzeci tytuł w niemiecko-austriackim cyklu. 

Zobacz wideo Przerażające sceny. Lekarze pokazują zmiany w czaszce Mameda Chalidowa. "Cała szczęka jest odłamana"

Niestety w Oberstdorfie Polacy po raz kolejny w tym sezonie zawiedli i to chyba jeszcze bardziej niż w poprzednich konkursach. Do drugiej serii awansował tylko Dawid Kubacki, który i tak zajął dopiero 28. miejsce. Pozostała czwórka Polaków znalazła się poza "trzydziestką". Najgorszy był natomiast Kamil Stoch, co było ogromnym zaskoczeniem, ponieważ to on w ostatnim czasie ratował honor naszej kadry. Tym razem stać go było na skok na odległość zaledwie 118 metrów.

Znakomite wieści przed konkursem w Ga-Pa. Kłopotów z Oberstdorfu nie będzieZnakomite wieści przed konkursem w Ga-Pa. Kłopotów z Oberstdorfu nie będzie

Co dalej z Polakami w TCS? Jest groźba wycofania

W piątek w Garmisch-Partenkirchen skoczkowie przystąpią do kwalifikacji do kolejnego konkursu TCS. Może on być decydujący w kontekście dalszego udziału naszych skoczków w turnieju, ponieważ po nieudanym konkursie w Oberstdorfie pojawiło się ryzyko wycofania naszej kadry z rywalizacji. - Sztab ma plan i koncepcję. Zidentyfikowali problemy. Porozmawiali z zawodnikami. W czwartek organizują wewnętrzne spotkanie całej grupy. Wycofanie się z Turnieju Czterech Skoczni wchodzi w grę tylko w przypadku katastrofy w Garmisch-Partenkirchen - powiedział Sport.pl sekretarz PZN Jan Winkiel.

W zupełnie innym nastroju do konkursu w Ga-Pa przystąpi Ryoyu Kobayashi. Japończyk jest w znakomitej formie i dość wyraźnie wygrał pierwszy konkurs w Oberstdorfie. Zmierza więc po swoje drugie w karierze zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni. Miejsca na podium zajęło jeszcze dwóch Norwegów - Halvor Egner Granerud i Robert Johansson.

Piotr Żyła i Apoloniusz TajnerZaskakująca opinia Tajnera po konkursie w Oberstdorfie. "Powiem coś nieoczywistego"

Gdzie i kiedy oglądać skoki w Garmisch-Partenkirchen? Plan zawodów

piątek, 31 grudnia

  • 11:45 Trening
  • 14:00 Kwalifikacje (Eurosport 1 i Player)

sobota, 1 stycznia

  • 12:30 Seria próbna
  • 14:00 Pierwsza seria konkursowa (TVN, Eurosport 1 i Player)
Więcej o: