Znakomite wieści przed konkursem w Ga-Pa. Kłopotów z Oberstdorfu nie będzie

Warunki pogodowe w Oberstdorfie zdecydowanie nie rozpieszczały skoczków. Deszcz i silne podmuchy wiatru sprawiły problemy przy rozegraniu kwalifikacji. Dużo lepsza pogoda czeka na skoczków w Garmisch-Partenkirchen - uważa serwis yr.no.

Pogoda nie była sprzymierzeńcem dla organizatorów podczas zawodów w Oberstdorfie. W trakcie kwalifikacji mocno wiało i padało, a silne podmuchy wiatru zmusiły dwa zebrania jury i przerwę w rywalizacji. Z kolei w konkursie pojawiło się nieco więcej deszczu, a siła wiatru znacznie zmalała. Prognoza pogody na zawody w Garmisch-Partenkirchen napawa kibiców, zawodników czy jury dużo większym optymizmem.

Zobacz wideo Kobayashi vs reszta świata. Brutalna zapowiedź Turnieju Czterech Skoczni

Turniej Czterech Skoczni. Garmisch-Partenkirchen ugości skoczków w lepszych warunkach

Serwis yr.no opublikował prognozę pogody na zmagania Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen, które odbędą się w dniach 31 grudnia 2021 - 1 stycznia 2022 roku. Zarówno podczas kwalifikacji, jak i w trakcie konkursu prędkość wiatru będzie wynosiła 2 m/s. Nieco cieplej będzie przy okazji kwalifikacji - wtedy termometry wskażą osiem stopni Celsjusza, natomiast w sobotę 1 stycznia 2022 roku będzie o jeden stopień Celsjusza chłodniej.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Michał Chmielewski z TVP Sport poinformował na Twitterze, że temperatura w Garmisch-Partenkirchen w czwartek 30 grudnia wyniosła 12 stopni. "W Ga-Pa powalczyli ze śniegiem ile mogli, ale +12’C nie ułatwia w tym roku roboty. Zdaje się, że dziś przedskoczkowie mają mieć jeszcze test obiektu. Samo miasto… wspaniałe" - czytamy w tweecie.

Wszystkie cztery części 70. edycji Turnieju Czterech Skoczni można obejrzeć wyłącznie na antenach grupy Discovery. Kwalifikacje będą dostępne wyłącznie w Eurosporcie 1 oraz Playerze, natomiast konkursy indywidualne zagoszczą także na antenie TVN. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Program zawodów w Garmisch-Partenkirchen:

  • 31 grudnia, godz. 11:45 - oficjalny trening,
  • 31 grudnia, godz. 14:00 - kwalifikacje (Eurosport 1, Player),
  • 1 stycznia, godz. 12:30 - seria próbna,
  • 1 stycznia, godz. 14:00 - rozpoczęcie konkursu indywidualnego (Eurosport 1, Player, TVN).
Więcej o: