Tak wygląda klasyfikacja Turnieju Czterech Skoczni. Strat Polaków nie da się odrobić

Dawid Kubacki już po pierwszym konkursie ma olbrzymią, ponad 70 punktową stratę do prowadzącego Ryoyu Kobayashiego.

W konkursie w Obersdorfie Polacy spisali się katastrofalnie. Piotr Żyła zajął dopiero 38. miejsce (114 metrów), a Kamil Stoch był 41. (118 metrów). W najgorszych warunkach atmosferycznych w całej stawce nie poradził sobie też Dawid Kubacki, który skoczył 111,5 metra. Miał jednak szczęście, bo rywalizujący w nim w parze KO Austriak Manuel Fettner co prawda skoczył trzy metry dalej, ale w o wiele lepszych warunkach atmosferycznych, dostał mniejszą rekompensatę punktową i przegrał rywalizację z Polakiem.

Zobacz wideo Kobayashi vs reszta świata. Brutalna zapowiedź Turnieju Czterech Skoczni

Kamil Stoch w akcji podczas skoku na 70. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie, 29 grudnia 2021 r.Kamil Stoch skomentował fatalny występ. Reporter podsunął mu temat

Olbrzymia strata Kubackiego

W efekcie Dawid Kubacki został jedynym Polakiem, który zakwalifikował się do finałowej serii. Ostatecznie zajął 28. miejsce. Już po zaledwie jednym konkursie ma olbrzymią, 74,2 punktową stratę do lidera turnieju - Ryoyu Kobayashiego.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Rywalizacja o zwycięstwo w całej imprezie w tym momencie jest bardzo zacięta. Japończyka, a zajmującego piąte miejsce Karla Geigera dzieli zaledwie 6,1 punktu. Inny Niemiec Markus Eisenbichler traci do Kobayashiego blisko 21 punktów.

Drugi konkurs Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się 1 stycznia w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Rusza TCS! Kwalifikacje przed konkursem w Oberstdorfie. Gdzie i o której oglądać?Dramatyczny występ Polaków w Oberstdorfie. Tak wygląda klasyfikacja Pucharu Narodów

Najlepsza "10" Turnieju Czterech Skoczni

  1. Ryoyu Kobayashi (Japonia) - 302 punkty,
  2. Halvor Egner Granerud (Norwegia) - 299,2,
  3. Robert Johansson (Norwegia) - 298,6
  4. Marius Lindvik (Norwegia) - 296,3,
  5. Karl Geiger (Niemcy) - 295,9,
  6. Lovro Kos (Słowenia) - 289,5,
  7. Markus Eisenbichler (Niemcy) - 281,1
  8. Daniel Huber (Austria) - 269,
  9. Stephan Leyhe (Niemcy) - 266,8,
  10. Gregor Deschwanden (Szwajcaria) - 262,6.
Więcej o: