Dramatyczny występ Polaków w Oberstdorfie. Tak wygląda klasyfikacja Pucharu Narodów

Dobra seria próbna, ale niezbyt udane skoki w konkursie indywidualnym. W Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie tylko Dawid Kubacki wystartował w drugiej serii. Wyniki Polaka nie zmieniły zbyt wiele w kontekście miejsca Polski w klasyfikacji Pucharu Narodów. Liderem pozostają Niemcy.

Inauguracyjny konkurs Turnieju Czterech Skocznie zdecydowanie niekorzystny dla Polaków. Przypomnijmy, że zawody rozegrano w systemie KO. Oznacza to, że 50 skoczków stworzyło 25 par. Do drugiej serii awansują zwycięzcy par i pięciu "szczęśliwych przegranych", czyli zawodników, którzy przegrali swoją parę, ale skoczyli na tyle dobrze, że znajdą się w finałowej trzydziestce.

Fatalna sytuacja Polaków w Turnieju Czterech Skoczni.

Skoki Polaków w Oberstdorfie muszą iść w zapomnienie. W pierwszej serii znalazło się pięciu Polaków. W swoich parach Kamil Stoch o cztery metry z Cene Prevcem, Piotr Żyła był słabszy od Jewgieniego Klimowa i osiągnął zaledwie 114 metrów. Paweł Wąsek skoczył tak samo daleko, jak jego rywal Killian Peier, ale to Szwajcar zebrał lepsze oceny sędziów. Został Jakub Wolny, który został zepchnięty z grupy "szczęśliwych przegranych" przez Stefana Krafta. Austriak skoczył 126,5 metra i wskoczył na 3. miejsce w owej grupie.

Kamil StochTurniej Czterech Skoczni dla Polaków jest już skończony! Czas na rewolucję?

Jedynym reprezentantem Polski, który awansował do drugiej serii był Dawid Kubacki. Skoczek zakończył jednak rywalizację dopiero na 28. miejscu. Zdobył więc dla biało-czerwonych trzy punkty.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

W pierwszej próbie najlepszy okazał się być Robert Johansson, drugie miejsce zajął Halvor Egner Granerud, a trzecie Karl Geiger - lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Finalnie w drugiej serii Turnieju Czterech Skoczni najlepsi byli kolejno: Ryuou Kobayashi (302 pkt) Halvor Egner Granerud (299,2 pkt) i Robert johansson (298,6 pkt). Jak to wpłynęło na klasyfikację Pucharu Narodów?

Selekcjoner Paulo Sousa Podczas treningu reprezentacji Polski, przed meczem eliminacji mistrzostw świata Polska - Węgry. Warszawa, 14 listopada 2021Burza po oświadczeniu PZPN ws. Paulo Sousy. "Clickbait roku"

Puchar Narodów. Jak wygląda klasyfikacja po Turnieju Czterech Skoczni?