TCS Oberstdorf. Tak wyglądają pary Polaków. Gdzie i o której oglądać? [TRANSMISJA]

Już w środę zainaugurowana zostanie jubileuszowa 70. edycja Turnieju Czterech Skoczni. Najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować w niemieckim Oberstdorfie. Na starcie ujrzymy pięciu reprezentantów Polski. O której godzinie i gdzie oglądać serię próbną, a następnie konkurs główny?

Środowa rywalizacja na Schattenbergschanze (HS 137) w niemieckim Oberstdorfie będzie ostatnim aktem tego sezonu w skokach narciarskich w 2021 roku. Pierwsze zawody w ramach Turnieju Czterech Skoczni wyłonią pierwszego lidera jubileuszowej edycji. Gdzie i o której godzinie oglądać konkurs?

Zobacz wideo Kobayashi vs reszta świata. Brutalna zapowiedź Turnieju Czterech Skoczni

Dwóch faworytów do wygrania TCS

W gronie głównych faworytów do wygrania Turnieju Czterech Skoczni wymienia się przede wszystkim dwóch skoczków. Są to Ryoyu Kobayashi, który triumfował w TCS w sezonie 2018/19, a także Karl Geiger, który jest największą nadzieją Niemców na przełamanie 20-letniej niemocy, jeśli chodzi o zwycięstwo w całym cyklu.

Poza wygraną Japończyka przed trzema laty, ostatnie lata to całkowita dominacja polskich skoczków narciarskich w Turnieju Czterech Skoczni. Od sezonu 2016/17 trzykrotnie triumfował Kamil Stoch (2016/17, 2017/18 i 2020/21), a raz Dawid Kubacki (2019/20), który przed rokiem zakończył rywalizację na trzecim miejscu.

TCS w Oberstdorfie. Pary polskich skoczków

Na liście startowej konkursu w Oberstdorfie pojawi się pięciu Polaków. Najlepiej w kwalifikacjach poradził sobie Jakub Wolny, który po skoku na odległość 127,5 metra zajął 13. miejsce. Dalej byli Piotr Żyła (120 metrów, 24. miejsce), Dawid Kubacki (116 metrów, 28. miejsce), Kamil Stoch (117 metrów, 37. miejsce) i Paweł Wąsek (112 metrów, 46. miejsce).

Konkurs na niemieckiej skoczni będzie rozgrywany w systemie par KO. Polscy skoczkowie będą rywalizować z następującymi zawodnikami:

  • Piotr Żyła (Polska) - Jewgienij Klimow (Rosja)
  • Dawid Kubacki (Polska) - Manuel Fettner (Austria)
  • Kamil Stoch (Polska) - Cene Prevc (Słowenia)
  • Jakub Wolny (Polska) - Stephan Leyhe (Niemcy)
  • Paweł Wąsek (Polska) - Killian Peier (Szwajcaria)

TCS w Oberstdorfie. Gdzie i o której godzinie oglądać?

O godzinie 15:00 rozpocznie się seria próbna, natomiast na godzinę 16:30 zaplanowano początek konkursu głównego. Transmisję z zawodów przeprowadzą TVN (16:00), Eurosport 1 (15:15) oraz Player.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA