Gdzie i o której obejrzeć konkurs w Oberstdorfie na TCS? [TRANSMISJA TV]

We wtorek odbyły się kwalifikacje do pierwszych zawodów tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni. W środę odbędzie się konkurs indywidualny w Oberstdorfie, w którym nie zabraknie Polaków. Gdzie i o której obejrzeć zmagania?

Sześciu Polaków wystartowało w kwalifikacjach 70. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Michal Doleżał postawił na Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Pawła Wąska, Dawida Kubackiego, Andrzeja Stękałę oraz Jakuba Wolnego. Pięciu z nich będziemy mogli oglądać w środowym konkursie indywidualnym. Nie dostał się tylko Stękała, który po skoku na 105,5 metra był dopiero 60.

Zobacz wideo Kobayashi vs reszta świata. Brutalna zapowiedź Turnieju Czterech Skoczni

Turniej Czterech Skoczni. Pięciu Polaków w konkursie indywidualnym w Oberstdorfie

Kamil Stoch będzie bronił tytułu wywalczonego w zeszłym roku, ale w kwalifikacjach to Jakub Wolny osiągnął najlepszy wynik wśród biało-czerwonych. Skoczek zajął 13. miejsce po skoku na 127,5 metra. Piotr Żyła zajął 24. miejsce (120 metrów), Dawid Kubacki był 28. (116 metrów), a Stoch zajął dopiero 37. miejsce (117 m). Ostatni z Polaków jest Paweł Wąsek - 46. miejsce (112 m). Kwalifikacje wygrał Ryoyu Kobayashi.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Zgodnie z zasadami pierwsze serie w konkursach Turnieju Czterech Skoczni rozgrywane są systemem KO. Co oznacza, że 50 skoczków tworzy 25 par. Do drugiej serii awansują zwycięzcy par i pięciu "szczęśliwych przegranych", czyli zawodników, którzy przegrali swoją parę, ale skoczyli na tyle dobrze, że znajdą się w finałowej trzydziestce. Na kogo trafili Polacy? 

  • Wolny - Stephan Leyhe (118. metrów i 38. miejsce)
  • Żyła - Jewgienij Klimow (121 metrów i 27. miejsce)
  • Kubacki - Manuel Fettner (122 metry i 22. miejsce)
  • Stoch - Cene Prevc (126 metrów i 14. miejsce)
  • Wąsek - Killian Peier (130,5 metra i 5. miejsce)

Switzerland Ski JumpingPrzygnębiające słowa Stocha. "Jestem skołowany. Nie wiem, co powiedzieć"

Skoki narciarskie. Gdzie oglądać konkurs indywidualny TCS w Obestdorfie?

Transmisje z konkursów podczas Turnieju Czterech Skoczni przeprowadzi grupa Discovery. Konkurs indywidualny rozpocznie się w środę, 29 grudnia o godz. 16:30. Seria próbna rozpocznie się o 15. Całość będzie dostępna do obejrzenia w Eurosporcie 1, TVN-ie i platformie Player. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: