Znamy rywali Polaków na konkurs TCS w Oberstdorfie! Łatwo nie będzie

Ryoyu Kobayashi wygrał kwalifikacje przed pierwszym konkursem Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Polacy ponownie nie zachwycili, a w konkursie czeka ich trudne zadanie.

Pierwsze serie w konkursach Turnieju Czterech Skoczni rozgrywane są systemem KO. 50 skoczków tworzy 25 par. Do drugiej serii awansują zwycięzcy par i pięciu "szczęśliwych przegranych", czyli zawodników, którzy przegrali swoją parę, ale skoczyli na tyle dobrze, że znajdą się w finałowej trzydziestce.

Zobacz wideo Kobayashi vs reszta świata. Brutalna zapowiedź Turnieju Czterech Skoczni

Po kwalifikacjach poznaliśmy rywali Polaków. W konkursie w Oberstdorfie zobaczymy pięciu biało-czerwonych. Do konkursu nie zakwalifikował się jedynie Andrzej Stękała, który po skoku na 105,5 metra był dopiero 60.

Trudne zadanie Polaków. Będą walczyć z teoretycznie lepszymi

Najlepszy z Polaków był Jakub Wolny, który zajął 13. miejsce po skoku na 127,5 metra. W konkursie zmierzy się ze Stephanem Leyhe (118. metrów i 38. miejsce). Piotr Żyła skoczył 120 metrów i był 24. Polak powalczy o awans z Jewgienijem Klimowem (121 metrów i 27. miejsce). Dawid Kubacki był 28. (116 metrów) i będzie skakał w parze z Manuelem Fettnerem (122 metry i 22. miejsce). Po swoim skoku na 117 metrów dopiero 37. miejsce zajął Kamil Stoch, który zmierzy się z Cene Prevcem (126 metrów i 14. miejsce), a 46. w kwalifikacjach Paweł Wąsek (112 metrów) powalczy z Killianem Peierem (130,5 metra i 5. miejsce).

Gdyby wyniki kwalifikacji przełożyć na konkurs, to w drugiej serii na pewno zobaczylibyśmy jedynie Jakuba Wolnego i Piotra Żyłę, którzy uzyskali lepsze wyniki od swoich bezpośrednich rywali. Należy jednak pamiętać, że każdy z Polaków będzie mierzył się z zawodnikiem notowanym wyżej w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W kwalifikacjach nie zawiedli faworyci do końcowego triumfu. Najlepszy okazał się Ryoyu Kobayashi, który skoczył 129 metrów. Drugi był Karl Geiger po skoku na 127,5 metra, natomiast trzecie miejsce przypadło dwóm Norwegom. Taką samą notę uzyskali Johan Andre Forfang i Halor Egner Granerud.

Konkurs w Oberstdorfie odbędzie się w środę. Początek o godzinie 16:30. Relacja na żywo w Sport.pl oraz aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Pary Polaków na konkurs w Oberstdorfie:

Piotr Żyła - Jewgienij Klimow

Dawid Kubacki - Manuel Fettner

Kamil Stoch - Cene Prevc

Jakub Wolny- Stephan Leyhe

Paweł Wąsek - Killian Peier

Więcej o: