Ale kasa! Takich pieniędzy w Turnieju Czterech Skoczni jeszcze nie było

Wielki krokami zbliża się jubileuszowa 70. edycja Turnieju Czterech Skoczni. W tym roku najlepsi skoczkowie będą mogli liczyć na potężne nagrody finansowe. Wystarczy wspomnieć, że zwycięzca cyklu zarobi aż cztery razy więcej niż rok temu.

Już we wtorek rozpocznie się jeden z najważniejszych momentów tego sezonu w skokach narciarskich. W Oberstdorfie zainaugurowana zostanie 70. edycja Turnieju Czterech Skoczni, która po raz kolejny z uwagi na pandemię koronawirusa odbędzie się bez udziału kibiców.

Zobacz wideo Kobayashi vs reszta świata. Brutalna zapowiedź Turnieju Czterech Skoczni

Kamil Stoch ze statuetką za zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni Kiedy rozpoczyna się Turniej Czterech Skoczni? Program zawodów

Zdecydowana poprawa zarobków

Choć organizatorzy nie będą mogli liczyć na wpływy ze sprzedaży biletów, przygotowali imponujące premie finansowe dla najlepszych zawodników. W poprzedniej edycji niemiecko-austriackich zmagań nagrody pieniężne nie były imponujące, zwłaszcza biorąc pod uwagę rangę rywalizacji.

Ubiegłoroczny triumfator, czyli Kamil Stoch za zwycięstwo w cyklu otrzymał łącznie "zaledwie" 25 tysięcy franków szwajcarskich, czyli około 100 tysięcy złotych. W tym roku nagroda ma być bardziej imponująca - 100 tysięcy franków szwajcarskich, czyli cztery razy więcej niż w 2020 roku. Przy obecnym kursie tej waluty nagroda wynosi około 440 tysięcy złotych.

Spory zastrzyk dla zwycięzcy

Na tym jednak nie koniec. Każdy z konkursów Turnieju Czterech Skoczni zaliczany jest do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, dlatego nagrody finansowe otrzyma najlepsza trzydziestka poszczególnych zawodów. Triumfator zarobi 10 tysięcy franków (44 tysiące złotych). Premię w kwocie 3 tysięcy franków (13 tysięcy złotych) otrzyma z kolei zwycięzca poszczególnych kwalifikacji.

Wychodzi zatem na to, że jeśli któremukolwiek ze skoczków uda się wygrać wszystkie cztery konkursy, poprzedzające kwalifikacje i klasyfikację generalną zawodów, jego konto zasili kwota 670 tysięcy złotych. Do tej pory najwięcej zarobił Karl Geiger - po 10 konkursach jego zarobki wynoszą 301 tysięcy złotych.

13-letni Klemens Murańka Rewelacyjny 13-latek zszokował Polskę. Kamil Stoch: Wielka niespodzianka

70. edycja Turnieju Czterech Skoczni rozpocznie się we wtorek w niemieckim Oberstdorfie. Poszczególne konkursy będą transmitowane przez TVN i Eurosport 1. Kwalifikacje z kolei będzie można dodatkowo oglądać w Eurosporcie.

Więcej o: