Mistrz Polski w skokach narciarskich nie obroni tytułu. Co za cios

Jak poinformował dziennikarz TVP Sport, Mateusz Leleń, Tomasz Pilch nie obroni tytułu mistrza Polski w skokach narciarskich z powodu choroby.

W czwartek 23 grudnia odbędą się mistrzostwa Polskim w skokach narciarskich w Zakopanem. Konkurs wyjątkowo rozegrany zostanie wcześniej niż miało to miejsce dotychczas, gdy zawody co roku organizowano podczas drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia.

Zobacz wideo Kobayashi vs reszta świata. Brutalna zapowiedź Turnieju Czterech Skoczni

W tym roku rywalizacja w MP zapowiada się wyjątkowo interesująco, gdyż w dalszym ciągu nie wiadomo, w jakim składzie polscy skoczkowie pojadą na Turniej Czterech Skoczni. Na razie pewnych udziału w niemiecko-austrackiej imprezie jest tylko trzech zawodników - Kamil Stoch, Piotr Żyła i Paweł Wąsek. Kolejnych trzech skoczków zostanie wybranych po konkursie o mistrzostwo Polski. Dla Dawida Kubackiego, Klemensa Murańki, Andrzeja Stękały, Macieja Kota czy Jakuba Wolnego będzie to ostatnia szansa, aby przekonać do siebie trenera Michala Doleżala.

- Jest pewna trójka na Turniej Czterech Skoczni. Pozostali zawodnicy musza się jeszcze zakwalifikować. Trener chce zabrać sześciu zawodników. Wczoraj odbył się trening i powiem szczerze, że według treningu, to z pozostałych nikogo bym nie zabrał - powiedział Adam Małysz w rozmowie z RMF FM, odnosząc się do decyzji trenera Michala Doleżala. Ta pewna trójka to Kamil Stoch, Piotr Żyła i Paweł Wąsek.

Mistrz Polski w skokach nie obroni tytułu. Wycofał się z rywalizacji z powodu choroby

Tytułu miał bronić Tomasz Pilch, ale jak podał dziennikarz TVP Sport, Mateusz Leleń, skoczek rozchorował się i nie stanie na starcie zawodów. - Tomasz Pilch nie obroni dziś tytułu mistrza Polski. Wiślanin nie wystąpi w zawodach z powodu choroby - napisał Leleń na Twitterze.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W ubiegłym roku sensacyjnym mistrzem Polski został Tomasz Pilch, który wyprzedził Dawida Kubackiego i Andrzeja Stękałę. Spośród startujących zawodników najbardziej utytułowanym jest Kamil Stoch, który ma na koncie 17 medali mistrzostw Polski (siedem złotych). Na kolejnym miejscu jest Piotr Żyła z ośmioma krążkami (dwa złote).

Mistrzostwa Polski w Zakopanem w TVP Sport oraz TVP 1, a także na sport.tvp.pl. Początek transmisji na TVP Sport od godziny 16:45, a w TVP 1 od 17:50. Zapraszamy do śledzenia relacji na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: