Fatalne informacje przed mistrzostwami Polski. Zawody w Zakopanem zagrożone

Na najbliższy przedświąteczny czwartek zaplanowane zostały mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Na ten moment trudno jednak stwierdzić, czy rywalizacja w Zakopanem dojdzie do skutku. Niewykluczone, że plany skoczkom może pokrzyżować pogoda.

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich w ostatnich latach zazwyczaj odbywały się w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Niekiedy zdarzały się jednak wyjątki, tak jak to będzie miało miejsce w tym roku. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mają powalczyć o jak najlepsze miejsca w czwartek 23 grudnia.

Zobacz wideo Jednoznaczne stanowisko ws. Doleżala! "Nie jesteśmy klubem piłkarskim"

Apel Kamila Stocha do kibiców. 'Nie kopie się leżącego' Kamil Stoch z apelem do polskich kibiców. "Nie kopie się leżącego"

Pogoda może pokrzyżować plany

Rywalizacja o medale odbywać się będzie na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza w Zakopanem. Takie są przynajmniej plany, bowiem na ten moment istnieje sporo wątpliwości, czy zawody w ogóle uda się rozegrać. Niewykluczone, że plany organizatorom popsują niekorzystne warunki atmosferyczne.

Problemem z pewnością nie będzie temperatura, która według prognoz ma oscylować w granicach -5 stopni Celsjusza. Większą przeszkodą może być silny wiatr. Synoptycy przewidują, że w czwartek podmuchy mogą osiągnąć 5 m/s. W takich warunkach przeprowadzenie konkursu byłoby bardzo trudne.

Niepewne mistrzostwa Polski w skokach narciarskich

Jeżeli prognozy się sprawdzą, mistrzostwa Polski mogą zostać nawet przełożone. Zgodnie z harmonogramem o godzinie 15:00 miał się rozpocząć trening, następnie zaplanowana jest seria próbna, natomiast pierwsza seria zawodów miała się odbyć o godzinie 17:05. Przed rokiem triumfowali Tomasz Pilch i Kamila Karpiel.

Dawid Kubacki Kubacki odpuści Turniej Czterech Skoczni? "Jest rozsypany. Nie mamy argumentów"

Dokładny harmonogram MP w skokach narciarskich:

  • 15:00 - trening
  • 16:00 - seria próbna
  • 17:05 - 1. seria kobiet
  • 17:30 - 1. seria mężczyzn
  • 18:30 - 2. seria kobiet
  • 18:40 - 2. seria mężczyzn
Więcej o: