Skoki narciarskie wracają do TVP. Uwaga na datę! Kibice mogą być zaskoczeni

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia skoki narciarskie wrócą do Telewizji Polskiej. Nie będzie to co prawda konkurs Pucharu Świata, ale 23 grudnia na skoczni w Wiśle zaplanowano mistrzostwa Polski. Początek zawodów zaplanowano przed godziną 15:00.

Zmiana terminu mistrzostw Polski w skokach narciarskich zaszła w poprzednim roku. Wtedy to przełożono zawody z drugiego dnia świąt bożonarodzeniowych (26 grudnia) na nowy termin przed wigilią. Podobną zasadę zastosowano w bieżącym roku. Znamy szczegóły dotyczące organizacji konkursów w Wiśle.

Zobacz wideo Kobayashi vs reszta świata. Brutalna zapowiedź Turnieju Czterech Skoczni

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Kiedy odbędą się zawody? Uwaga na nową datę!

Rok 2020 był szczególny ze względu na pandemię koronawirusa, która torpedowała niema każdą dyscyplinę. W kontekście mistrzostw Polski dwukrotnie zmieniano termin zawodów, aż ostatecznie uznano, że powinny się odbyć 22 grudnia. Zmieniono także miejsce skoków mężczyzn i kobiet. Zamiast Wielkiej Krokwi, uczestnicy wystartowali w Wiśle. 

W zeszłym roku rozegrano tylko jedną serię konkursową. Zdecydowano się na to po upadku Kingi Rajdy. Organizatorzy podjęli decyzję ze względów bezpieczeństwa. Tytułu mistrza Polski w skokach narciarskich będzie bronił Tomasz Pilch, który zakończył zawody przed Dawidem Kubackim i Andrzejem Stękałą. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Zawody MP w Wiśle będą ostatnią imprezą przed Turniejem Czterech Skoczni. Prestiżowe zawody rozpoczną się 29 grudnia w Oberstdorfie. Potrwają do 6 stycznia 2022 roku. Jak wygląda szczegółowy plan mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane 23 grudnia?

  • Oficjalne sesje treningowe, godz. 15:00
  • Serie próbne, godz. 16:00
  • 1. seria konkursowa kobiet, godz. 17:05
  • 1. seria konkursowa mężczyzn, godz. 17:30
  • 2. seria konkursowa kobiet, godz. 18:30
  • 2. seria konkursowa mężczyzn, godz. 18:40

Wszystkie ww. wydarzenia będą dostępne na antenach TVP Sport oraz TVP 1, od 16:45 w TVPSPORT.PL, w aplikacji mobilnej i Smart TV.

Więcej o: