Michal Doleżal reaguje. Są pierwsze decyzje przed Turniejem Czterech Skoczni

Michal Doleżal podjął pierwsze decyzje przez Turniejem Czterech Skoczni. Znamy nazwiska trzech zawodników, którzy wezmą udział w tym prestiżowym cyklu.

Trwa jeden z najgorszych sezonów dla polskich skoków narciarskich od lat. Polacy regularnie zawodzą, a jedynym zawodnikiem, do którego nie można mieć wielkich pretensji jest Kamil Stoch. Jednak nawet i jemu zdarzają się gorsze występy jak chociażby w niedzielę w Engelbergu. Żaden z Polaków nie zdołał awansować do pierwszej dziesiątki, a tylko trzech w ogóle punktowało.

Zobacz wideo Forma Kamila Stocha może eksplodować. Ten niuans jest kluczowy

Kamil Stoch podczas konkursu PŚ w EngelberguKamil Stoch tylko machnął rękami. Pierwsza taka sytuacja w tym sezonie

"Pierwsza część sezonu zimowego była totalnym fiaskiem. Przed polskimi skoczkami Turniej Czterech Skoczni, który startuje za dziewięć dni. Nad kadrę nadciągają jednak coraz ciemniejsze chmury, bo trudno szukać pozytywów. Trenerzy też zdają się nie mieć pomysłu, co zrobić, żeby pomóc skoczków, a nocna akcja produkcji i wymiana sprzętu okazała się mimo wszystko fiaskiem. Skoczkom nie pomógł też obóz w sławnym Ramsau, choć można stwierdzić, że wiele pomóc nie mógł" – pisze na Sport.pl Piotr Majchrzak.

Są pierwsze decyzje przed TCS. Kto pojedzie do Oberstdorfu?

Engelberg to miejsce, w którym polscy skoczkowie łapali formę przed Turniejem Czterech Skoczni. Pierwszy konkurs tego cyklu odbędzie się już za półtora tygodnia w niemieckim Oberstdorfie. Tymczasem kibice zastanawiają się, kto weźmie udział w turnieju w momencie, w którym tylko Kamil Stoch prezentuje odpowiednią formę.

Michal Doleżal podjął już pierwsze decyzje. W rozmowie z Eurosportem poinformował, że w Turnieju Czterech Skoczni udział wezmą Kamil Stoch, Piotr Żyła i Paweł Wąsek, czyli trójka zawodników, która punktowała w niedzielę w Engelbergu. Kto będzie czwarty? Tego dowiemy się po środowym treningu w Zakopanem i czwartkowych mistrzostwach Polski.

Tak wygląda klasyfikacja PŚ w skokach po konkursach w Engelbergu. Awans StochaTak wygląda klasyfikacja PŚ w skokach po konkursach w Engelbergu. Awans Stocha

Skoczkowie rozpoczną rywalizację w Oberstdorfie we wtorek 28 grudnia. Odbędzie się wówczas oficjalny trening i kwalifikacje do środowego konkursu.

Więcej o: