Gdzie oglądać PŚ w Engelbergu? Polacy czekają na wielki konkurs [TRANSMISJA TV]

W sobotę 18 grudnia polscy skoczkowie rozpoczną rywalizację o punkty w Pucharze Świata w Engelbergu. Łącznie wystartuje pięciu naszych reprezentantów. Gdzie i kiedy oglądać? Transmisja TV, stream online.

Piotr Żyła w fatalnym stylu odpadł z kwalifikacji do sobotniego konkursu Pucharu Świata w Engelbergu. Po skoku na odległość 107 m wiślanin zajął 60. miejsce. "O jego pozycję dojazdową można się zapytać: co to jest?! Żyła stosuje już nie "kurczak style" a "tragedia style" - analizował dziennikarz Sport.pl Jakub Balcerski. W pierwszym konkursie w Engelbergu wystartuje Kamil Stoch, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Jakub Wolny i Dawid Kubacki.

Zobacz wideo Forma Kamila Stocha może eksplodować. Ten niuans jest kluczowy

PŚ w Engelbergu. Polacy chcą powtórzyć dobre wyniki z zeszłego roku

Jak dotąd najlepiej prezentującym się polskim skoczkiem w Engelbergu jest Kamil Stoch. W pierwszym treningu co prawda zajął 17. miejsce po skoku na 126 m, ale skakał z obniżonego rozbiegu. W drugiej sesji dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli odpalił na tyle mocno, że zajął drugie miejsce. W kwalifikacjach Stoch był piąty po wylądowaniu na 132 metrze. "Rozumiem wpadkę raz czy dwa, ale nie systematycznie. Kamil Stoch, jak na lidera przystało, trzyma nas na powierzchni, ale jak długo można?" - pytał na łamach Sport.pl Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Polacy mają za sobą udane starty w Engelbergu w sezonie 2020/2021. W pierwszym konkursie indywidualnym na drugim miejscu znalazł się Kamil Stoch, a w drugim na najniższym stopniu podium stanął Piotr Żyła. W obu konkursach w pierwszej dziesiątce zawody zakończył Dawid Kubacki, a w sobotnim konkursie na siódmej pozycji uplasował się Andrzej Stękała. Oba konkursy w Szwajcarii wygrał Halvor Egner Granerud.

Program pozostałych zawodów PŚ w Engelbergu:

Sobota, 18 grudnia:

  • godz. 16:00 - konkurs indywidualny,

Niedziela, 19 grudnia:

  • godz. 14:30 - kwalifikacje,
  • godz. 16:00 - konkurs indywidualny.

PŚ w Engelbergu. Gdzie i kiedy oglądać zawody?

Zarówno sobotni, jak i niedzielny konkurs indywidualny w Engelbergu rozpocznie się o godzinie 16:00. Transmisje będą dostępne do obejrzenia w TVN, Eurosporcie 1, platformie Player oraz na stronie internetowej eurosportplayer.com. Zapraszamy do relacji na żywo na stronie Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: