Stoch postraszył rywali! Znakomity skok w drugiej sesji treningowej w Engelbergu

Kamil Stoch był najlepszym z Polaków w obu treningach przed kwalifikacjami do sobotnich zawodów w Engelbergu. Stoch znakomicie zaprezentował się w drugiej sesji zajmując drugie miejsce. Pozostali Polacy spisali się słabo.

Kamil Stoch wrócił do skakania. Polski skoczek musiał odpuścić zawody w Klingenthal z powodu silnego zapalenia zatok. Żal był tym większy, że dzień wcześniej Stoch zajął 3. miejsce, co było jego pierwszym podium w tym sezonie, a już 80. w całej karierze. Polak przekazywał, że czuje się coraz lepiej i na Engelberg będzie już gotowy.

Zobacz wideo Forma Kamila Stocha może eksplodować. Ten niuans jest kluczowy

Jest decyzja! FIS wybrał skocznię, która zastąpi Sapporo w tym sezonie PŚJest decyzja! FIS wybrał skocznię, która zastąpi Sapporo w tym sezonie PŚ

I rzeczywiście, Stoch wziął udział w pierwszym treningu na szwajcarskiej skoczni. Był najlepszym z Polaków, ale niestety nie zbliżył się do czołówki. Po skoku n 126 metrów zajął 17. lokatę. Warto jedynie dodać, że Stoch skakał z obniżonego rozbiegu.

Kiepski występ Polaków w pierwszym treningu

Najdalej z naszych zawodników pofrunął Dawid Kubacki – 129 metrów wystarczyło do zajęcia 22. miejsca. Pozostali Polacy zajęli jeszcze odleglejsze lokaty – Piotr Żyła był 28. (124 metry), Paweł Wąsek 30. (126 metrów), Klemens Murańka 53. (117 metrów), Jakub Wolny 56. (117 metrów), Andrzej Stękała dopiero 63. (111 metrów).

Piątkowy trening wygrał Stefan Kraft, który z 14. belki skoczył 132,5 metra. Najdłuższy skok oddał drugi zawodnik sesji treningowej, czyli Daniel Huber. Austriak z 16. belki pofrunął 137,5 metra. Trzeci był Pius Paschke, który z 15. belki uzyskał 135,5 metra.

Stoch odpalił w drugim treningu

W drugiej sesji treningowej w końcu błysnął Kamil Stoch. Polak z obniżonego rozbiegu skoczył aż 137,5 metra. Ostatecznie dało mu to drugie miejsce, chociaż był to najdłuższy skok w tej serii. Drugi trening wygrał Killian Peier (136,5 metra), a trzeci był Karl Geiger.

Pozostali Polacy ponownie jednak spisali się słabo. 16. miejsce zajął Żyła (131 metrów), 31. Andrzej Stękała (121 metrów), 32. Dawid Kubacki (122 metry), 43. Paweł Wąsek (117,5 metra), 54. Klemens Murańka (112,5 metra) i 55. Jakub Wolny (112,5 metra).

Skoczkowie wystartują w dwóch konkursach Pucharu Świata w Engelbergu w najbliższą sobotę 18 grudnia i niedzielę 19 grudnia. Oba konkursy rozpoczną się o godz. 16:00. Natomiast jeszcze dzisiaj odbędą się kwalifikacje do sobotniego konkursu. Te mają rozpocząć się o godzinie 17. Relacje na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Piotr Żyła i Alexander StoecklTrener Norwegów jest absolutnie pewny ws. Kamila Stocha. I zaskakuje o Żyle

Więcej o: