Jest decyzja! FIS wybrał skocznię, która zastąpi Sapporo w tym sezonie PŚ

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zdecydowała, kto przejmie odwołane konkursy Pucharu Świata z Sapporo. Dwa konkursy indywidualne zorganizują Niemcy w Titisee-Neustadt - informuje FIS w oficjalnym komunikacie.

Japończycy odwołali Puchar Świata w skokach narciarskich w Sapporo, który był zaplanowany w dniach 21-23 stycznia 2022 roku. Zawody w kraju Kwitnącej Wiśni znajdowały się pod znakiem zapytania od jakiegoś czasu - wcześniej Japończycy odwołali zawody Pucharu Kontynentalnego w Sapporo (były one zaplanowane w dniach 15-16 stycznia 2022 roku). Jednym z zainteresowanych krajów była Polska, która wyraziła chęć organizacji dwóch konkursów indywidualnych.

Zobacz wideo Rewolucyjna zmiana w skokach. Ta nowinka zmienia skoki!

Titisee-Neustadt, a nie Wisła. FIS wybrało zastępcę za konkursy w Sapporo

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) opublikowała oficjalny komunikat, w którym poinformowała o wybraniu zastępcy za pierwotnie zaplanowane konkursy w Sapporo. Ostatecznie dwa konkursy indywidualne zorganizują Niemcy, a wybór padł na Titisee-Neustadt. "W przeciągu trzeciego konkursu FIS wciąż bada opcje zastępcze" - pisze federacja w oficjalnym komunikacie. Na ten moment nie jest jeszcze znany następca Sapporo w przypadku konkursów kobiet.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Skoczkowie rywalizowali w Titisee-Neustadt po zakończeniu poprzedniej edycji Turnieju Czterech Skoczni. Wtedy w pierwszym konkursie wygrał Kamil Stoch, natomiast w drugim brylował ówczesny zdobywca Kryształowej Kuli, czyli Halvor Egner Granerud. "Nazwijmy to Pucharem Niemiec może? 11 konkursów w Niemczech. Chora decyzja" - pisze jeden z kibiców na Twitterze. Poza Titisee-Neustadt Niemcy w tym sezonie goszczą skoczków w Klingenthal, Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen oraz Willingen.

Prezes PZN Apoloniusz Tajner potwierdził kandydaturę Wisły w trakcie programu Sport.pl LIVE. "Przesłanką, żeby organizować dodatkowy konkurs, było to, że Adam Małysz i Michal Dolezal zachęcili nas do tego i argumentowali to tym, że to będzie tuż przed igrzyskami olimpijskimi. Aczkolwiek gdyby nie było tych konkursów w miejsce Sapporo, to byłaby to najkorzystniejsza sytuacja dla wszystkich" - mówił Tajner. Konkursy w Titisee-Neustadt odbędą się w dniach 22-23 stycznia przyszłego roku.

Więcej o: