Gdzie i kiedy oglądać PŚ w Engelbergu? Program zawodów [TRANSMISJA TV]

W najbliższy weekend 17-19 grudnia skoczkowie będą rywalizować o punkty Pucharu Świata w Engelbergu. To ostatnie konkursy przed Turniejem Czterech Skoczni. Gdzie i kiedy oglądać zawody? Transmisja TV, stream online. Program zawodów.

Trener Michal Dolezal zabiera do Szwajcarii siedmiu polskich skoczków. W Engelbergu będą skakać Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Andrzej Stękała oraz Jakub Wolny, którzy ostatnio trenowali w Ramsau. Do nich dołączą również Piotr Żyła oraz Paweł Wąsek. Bardzo prawdopodobny jest też udział Kamila Stocha, który nie skakał w niedzielnym konkursie w Klingenthal z powodu zapalenia zatok. "Czuję się coraz lepiej i zbieram siły na weekend" - napisał Stoch na Instagramie.

Zobacz wideo Forma Kamila Stocha może eksplodować. Ten niuans jest kluczowy

Puchar Świata. W zeszłym roku Polacy zachwycili w Engelbergu

Pod koniec listopada tego roku wydawało się, że zawody w Engelbergu zostaną odwołane ze względu na nowy szczep koronawirusa pod nazwą "Omicron". Ostatecznie wygląda na to, że nie tylko skoki narciarskie, ale też zmagania w biegach narciarskich, narciarstwie alpejskim i ski-crossie odbędą się zgodnie z planem. Na skoczni pojawią się wyłącznie kibice spełniający regułę 3G, tzn. osoby zaszczepione, ozdrowieńcy oraz kibice z negatywnym wynikiem testu.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Zeszłoroczne zmagania w Engelbergu Polacy mogli zaliczyć do udanych. W pierwszym konkursie indywidualnym drugie miejsce zajął Kamil Stoch, a w drugim na najniższym stopniu podium stanął Piotr Żyła. Dodatkowo w obu konkursach w czołowej dziesiątce zmagania zakończył Dawid Kubacki, a w sobotnich zawodach na siódmej pozycji uplasował się Andrzej Stękała. W obu konkursach zwycięzcą okazał się Halvor Egner Granerud.

Zmagania Pucharu Świata w Engelbergu będą dostępne do obejrzenia wyłącznie na kanałach grupy Discovery, czyli w TVN, Eurosporcie oraz platformie Player. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Program zawodów PŚ w Engelbergu:

Piątek, 17 grudnia:

  • godz. 14:45 - trening,
  • godz. 17:00 - kwalifikacje (Player, Eurosport 1),

Sobota, 18 grudnia:

  • godz. 16:00 - konkurs indywidualny (TVN, Eurosport 1, Player),

Niedziela, 19 grudnia:

  • godz. 14:30 - kwalifikacje,
  • godz. 16:00 - konkurs indywidualny (TVN, Eurosport 1, Player).
Więcej o: