Wiadomo, co ze startem Kamila Stocha w Engelbergu. Najnowsze informacje

Kamil Stoch przekazał najnowsze informacje na temat stanu swojego zdrowia. - Czuję się coraz lepiej i zbieram siły na weekend - napisał skoczek na Instagramie.

Kamil Stoch nie wziął udziału w niedzielnych zawodach w niemieckim Klingenthal. Nasz skoczek narzekał na silne zapalenie zatok, co wykluczyło go z rywalizacji. Żal był tym większy, że dzień wcześniej Stoch zajął 3. miejsce, co było jego pierwszym podium w tym sezonie, a już 80. w całej karierze. - Widziałem się z Kamilem w poniedziałek, badałem go. Rzeczywiście ma zapalenie zatok, ale objawy nie są już tak silne jak były w niedzielę czy sobotę - powiedział lekarz polskiej kadry skoczków, Aleksander Winiarski w nowym programie Sport.pl Live.

Zobacz wideo Forma Kamila Stocha może eksplodować. Ten niuans jest kluczowy

Adam Małysz i Reinhard Hess, Engelberg 2001Niemiec krzyczał: Ohne Telemark! Tak Adam Małysz został oszukany

Stoch przekazał dobre informacje na temat stanu swojego zdrowia. "Zbieram siły na weekend"

W środę nowe informacje w tej sprawie przekazał już sam Kamil Stoch. Skoczek z Zębu na swoim koncie w mediach społecznościowych napisał wiadomość. - Czuję się coraz lepiej i zbieram siły na weekend - przekazał na Instagramie, dodając do posta zdjęcie, na którym jest uśmiechnięty. Można więc stwierdzić, że tylko kataklizm pozbawiłby Stocha szansy startu w Engelbergu.

 

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata po sześciu konkursach Stoch jest najwyżej z Polaków i zajmuje obecnie 12. miejsce.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Tłumy kibiców, dużo emocji i dobry występ Polaków. Wszyscy, którzy przyjechali w sobotę i niedzielę do Wisły mogli uczestniczyć w wielkim święcie skoków narciarskich. </p>
Wisła już słynie z tego, że podczas zawodów, w których zmagają się najlepsi skoczkowie na świecie, panuje tutaj wspaniała atmosfera. Nie inaczej było podczas minionego weekendu, rozpoczynającego cykl zawodów Pucharu Świata. Przyjechały tutaj tłumy kibiców, którzy znakomicie się bawili. </p>
W sobotę rozegrano inauguracyjny drużynowy konkurs w nowym sezonie. Rozentuzjazmowana publiczność mogła fetować zwycięstwo Polaków. Podopieczni trenera Stefana Horngachera zaprezentowali się w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie Austriacy. </p>
W niedzielę na skoczni im. Adama Małysza w niemal zimowej aurze odbył się pierwszy w sezonie konkurs indywidualny. Emocji nie zabrakło, ale ostatecznie żaden z Polaków nie stanął na podium. Najwyżej z naszych był Kamil Stoch, który zajął czwarte miejsce. Zawody wygrał Rosjanin Jewgienij Klimow.Złe wieści dla polskich skoczków. Niemcy stają na drodze

Skoczkowie wystartują w dwóch konkursach Pucharu Świata w Engelbergu w najbliższą sobotę 18 grudnia i niedzielę 19 grudnia. Oba konkursy rozpoczną się o godz. 16:00. Dzień wcześniej odbędą się kwalifikacje o godz. 17. Relacje na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Oprócz Stocha w Szwajcarii będą skakać również Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Andrzej Stękała oraz Jakub Wolny, którzy po bardzo słabym początku sezonu dostali wolne w Klingenthal, by spokojnie trenować w Ramsau. Do nich dołączą również Piotr Żyła oraz Paweł Wąsek.

Więcej o: