TVN podał oglądalność skoków narciarskich. Zła informacja dla konkurencji

Nie ma znaczenia, czy "nasi" skaczą dobrze czy zawodzą, Polacy wciąż kochają skoki narciarskie. Dowodem niesłabnącej popularności sportu są bardzo dobre wyniki oglądalności PŚ w Klingenthal w TVN oraz Eurosport 1.

Przed startem trwającego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich doszło do prawdziwej rewolucji. TVP straciło prawa do transmitowania zawodów poza konkursami w Wiśle i Zakopanem oraz mistrzostwami świata w lotach. Nowym nadawcą na polskim rynku zostały należące do grupy Discovery TVN oraz Eurosport. 

Zobacz wideo Forma Kamila Stocha może eksplodować. Ten niuans jest kluczowy

Skoki wciąż z niesłabnącą popularnością. 3,5 mln osób oglądało podium Stocha 

Nowy sezon trwa, ale nie jest zbyt udany dla polskich skoczków. Na ten moment próżno szukać Polaków w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej PŚ. Nie wpływa to jednak na osłabienie zainteresowania skokami narciarskimi w Polsce, czego dowodem są wyniki oglądalności ostatniego PŚ w Klingenthal. Sobotnie, w których Kamil Stoch zajął trzecie miejsce, oglądało w obu stacjach około 3,5 miliona osób. W tym czasie stanowiło to 31 proc. udziału w rynku.

Analiza skoku Kamila Stocha Forma Kamila Stocha może eksplodować. Ten niuans jest kluczowy

Niedzielny konkurs nie był tak udany, bo z powodu choroby nie wystąpił Stoch, a najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem był czternasty Piotr Żyła. Nie przyczyniło się to jednak zbytnio na mniejszą oglądalność. Zawody obejrzało łącznie 3,2 mln kibiców, a TVN oraz Eurosport 1 były najchętniej oglądanym kanałami telewizyjnymi w Polsce. 

Przed świętami Bożego Narodzenia zawodnicy odwiedzą jeszcze jedną skocznią. Już w najbliższy weekend odbędą się zawody PŚ w Engelbergu. W sobotę i niedzielę o godzinie 16:00 zaplanowany jest start pierwszych serii konkursów indywidualnych. Zapraszamy do śledzenia relacji na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE. 

Klasyfikacja Pucharu Narodów po udanych dla Polaków zawodach w Klingenthal Rewolucyjna zmiana w skokach. Ta nowinka zmienia skoki!

PŚ w Engelbergu plan zawodów: 

piątek, 17 grudnia 

  • 14:45 - trening
  • 17:00 - kwalifikacje

Sobota, 18 grudnia

  • 15:00 seria próbna
  • 16:00 - I seria 

Niedziela, 19 grudnia

  • 14:20 - kwalifikacje
  • 16:00 - I seria
Więcej o: