Sztab wybrał skład kadry Polski na PŚ w Engelbergu. Wiadomo, co ze Stochem

Znany jest już skład reprezentacji Polski na kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wróci do niego Kamil Stoch.

W ostatnich konkursach Pucharu Świata w Klingenthal wzięło udział czterech polskich skoczków: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek oraz Aleksander Zniszczoł. Ten pierwszy z powodu choroby, skakał tylko w sobotę, a trzej pozostali również w niedzielę.

Zobacz wideo Jan Szturc wychował kilka pokoleń skoczków. "Każdy sukces wychowanka daje ogromną radość"

Adam Małysz w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem, 11.11.2019.Małysz grzmi na chciwość Niemców: To nabijanie kasy. Stąd mają pieniądze na wyższe nagrody?

Więcej skoczków w Engelbergu

Teraz sztab reprezentacji Polski zdecydował, że na kolejne zawody Pucharu Świata - do Engelbergu zabierze więcej zawodników. Do Szwajcarii poleci aż siedmiu skoczków. Do składu Polaków wróci Kamil Stoch. Oprócz niego skakać będą również Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Andrzej Stękała oraz Jakub Wolny, którzy po bardzo słabym początku sezonu dostali wolne w Klingenthal, by spokojnie trenować w Ramsau. Do nich dołączą również Żyła oraz Wąsek.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Tym razem Zniszczoł będzie skakał, ale nie w Pucharze Świata, a w Pucharze Kontynentalnym. Oprócz niego na zawodach w Ruce rywalizować również będą Stefan Hula, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Jan Habdas oraz Klemens Joniak.

Adam Małysz zdradził, co Karolina dostała od rodziców w prezencie ślubnymMałysz wściekły po Klingenthal. "Jesteśmy w szoku. Jest na nas nagonka"

Puchar Świata w Engelbergu rozpocznie się w piątek. Tego dnia o godz. 17 odbędą się kwalifikacje. Serie konkursowe w sobotę oraz w niedzielę o godz. 16.

"Sport.pl Live" - Nowy program Sport.pl startuje już w poniedziałek!

W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 20:00 zadebiutuje nowy program wideo premium – "Sport.pl Live". Będzie go można oglądać co tydzień na stronach głównych Gazeta.pl i Sport.pl, a także na platformie YouTube i Twitchu Sport.pl. W pierwszym odcinku głównym tematem będzie forma polskich skoczków narciarskich i rewolucyjna zmiana w sprzęcie, z której korzystają już nasi rywale. Naszym gościem będzie m.in Apoloniusz Tajner (prezes PZN). Więcej informacji dostępne tutaj:

 
Więcej o: