Małysz grzmi na chciwość Niemców: To nabijanie kasy. Stąd mają pieniądze na wyższe nagrody?

- Jesteśmy zaszczepieni, co weekend FIS wymaga od nas negatywnego wyniku testu w celu odebrania akredytacji, a teraz organizator wymyślił sobie dostarczenie wyniku niemieckiego testu. [...] Dla mnie to jest nabijanie kasy - powiedział na łamach portalu skijumping.pl Adam Małysz, odnosząc się do kontrowersyjnych przepisów antycovidowych, które będą obowiązywały w TCS.

Za niemal dwa tygodnie (28 grudnia) zaplanowano kwalifikacje do pierwszego Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Kontrowersyjne przepisy antycovidowe sprawiają, że może być problem z dopuszczeniem do rywalizacji wszystkich zagranicznych skoczków.

Zobacz wideo "Stoch wzrusza ramionami i mówi, że czegoś brakuje. To nas trochę martwi"

Tamtejsze władze lokalne zapowiedziały, że będzie możliwość wzięcia udziału w turnieju tylko wtedy, gdy skoczek będzie miał negatywny wynik testu PCR zrobionego w Bawarii 27 grudnia, czyli na jeden dzień przed startem kwalifikacji do pierwszego TCS.

"Organizatorzy z Oberstdorfu wraz z lokalnymi władzami w Niemczech mają inną procedurę w wytycznych dotyczących Oberstdorfu i Turnieju Czterech Skoczni" - poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska.

Mocne słowa Małysza nt. przepisów antycovidowych w TCS. "Dla mnie to jest nabijanie kasy"

Głos w tej sprawie zabrał dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego ds. skoków, Adam Małysz na łamach portalu skijumping.pl. - To brzmi bardzo nielogicznie, wręcz niesprawiedliwie. Jesteśmy zaszczepieni, co weekend FIS wymaga od nas negatywnego wyniku testu w celu odebrania akredytacji, a teraz organizator wymyślił sobie dostarczenie wyniku niemieckiego testu. Czym on się różni? Prawdopodobnie jest z Chin, jak wszystkie inne... Dla mnie to jest nabijanie kasy. Prawdopodobnie stąd mają pieniądze na podniesienie nagrody finansowej dla zdobywcy Złotego Orła - powiedział Małysz.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

I dodał: - To bardzo krzywdzące, jeśli ktoś mówi, że tylko na podstawie niemieckich testów można przystąpić do rywalizacji. Na pewno zbadamy tę sytuację i będziemy działać, bo to nie fair! 

"Sport.pl Live" - Nowy program Sport.pl startuje już w poniedziałek!

W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 20:00 zadebiutuje nowy program wideo premium – "Sport.pl Live". Będzie go można oglądać co tydzień na stronach głównych Gazeta.pl i Sport.pl, a także na platformie YouTube i Twitchu Sport.pl. W pierwszym odcinku głównym tematem będzie forma polskich skoczków narciarskich i rewolucyjna zmiana w sprzęcie, z której korzystają już nasi rywale. Naszym gościem będzie m.in Apoloniusz Tajner (prezes PZN). Więcej informacji dostępne tutaj:

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.