Skoki w Klingenthal. Polacy chcą się przełamać. Gdzie i o której oglądać? [Transmisja TV]

W najbliższy weekend najlepsi skoczkowie narciarscy będą rywalizować o kolejne punkty w Pucharze Świata. Tym razem rywalizacja odbywać się będzie w niemieckim Klingenthal, z którego biało-czerwoni mają dobre wspomnienia. Gdzie i o której godzinie oglądać oba weekendowe konkursy? Transmisja TV, stream online.

Dotychczasowe poczynania polskich skoczków narciarskich w Pucharze Świata nie zachwycają. Najwyżej w klasyfikacji generalnej plasuje się obecnie Kamil Stoch, który z dorobkiem 101 punktów zajmuje 12. miejsce. W najbliższy weekend w Klingenthal zobaczymy czterech Polaków. Gdzie i o której godzinie oglądać zawody?

Zobacz wideo "Stoch wzrusza ramionami i mówi, że czegoś brakuje. To nas trochę martwi"

Dobre wspomnienia polskich skoczków z Klingenthal

Po nieudanych konkursach na skoczni w Wiśle sztab szkoleniowy reprezentacji Polski podjął decyzję o zmianie składu kadry na kolejne zawody. Na skoczni w Klingenthal zobaczymy Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Aleksandra Zniszczoła i Pawła Wąska. Do Ramsau z kolei udadzą się Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Andrzej Stękała i Klemens Murańka, gdzie będą szlifować formę.

Skocznia w Klingenthal dobrze kojarzy się polskim skoczkom. W ubiegłym sezonie w obu konkursach bezapelacyjnie najlepszy był Halvor Egner Granerud. W sobotniej rywalizacji drugie miejsce zajmował Kamil Stoch, czwarty był Piotr Żyła, a szósty Dawid Kubacki. Dzień później z kolei Stoch był szósty, Kubacki siódmy, a Żyła 17.

Po raz pierwszy od dwóch lat w Klingenthal nie odbędzie się konkurs drużynowy. W dwóch ostatnich tego typu konkursach, a więc w 2016 i 2019 roku najlepsi byli Polacy. W pierwszym przypadku wygrali z przewagą 41,5 punktu nad Niemcami, zaś w drugim 25 punktów nad Austriakami.

Gdzie i o której godzinie oglądać PŚ w Klingenthal?

W piątek o godzinie 18:45 rozpoczną się kwalifikacje do sobotniego konkursu, które będą transmitowane w Eurosporcie 1 i na player.pl. Sobotni konkurs zaplanowano na godzinę 15:30 (TVN, Eurosport 1, player.pl), natomiast na niedzielę na godzinę 13:55 kwalifikacje (player.pl), a na 15:15 niedzielny konkurs (TVN, Eurosport 1, player.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.