Były mistrz świata z Niemiec błąka się po III lidze skoków narciarskich, ale wierzy w powrót do PŚ

Richard Freitag ostatni raz stawał na podium w Pucharze Świata niespełna trzy lata temu. Teraz błąka się po zawodach "trzeciej ligi", czyli w FIS Cup i nie osiąga tam sukcesów. Jego powrót na szczyt może być dla skoczka wręcz nieosiągalny. Niemiec zaprzecza jednak, że myśli o zakończeniu kariery.

W połowie października trener niemieckiej kadry skoczków, Stefan Horngacher został zapytany przez dziennikarza niemieckiej agencji DPA cytowanej przez dziennik "Augsburger Allgemeine" o sytuację Freitaga, który latem wrócił do zawodów najwyższej rangi w skokach. - Nie jest rozpatrywany jako kandydat do kadry A - zdradził szkoleniowiec. 

Zobacz wideo "Stoch wzrusza ramionami i mówi, że czegoś brakuje. To nas trochę martwi"

Wielki dołek i kłopoty Richarda Freitaga. Nie radzi sobie nawet w "trzeciej lidze"

Jego wyniki wciąż się nie poprawiły: Freitag startuje w zawodach "trzeciej ligi" skoków, czyli FIS Cup. W konkursach w Falun zajął dopiero 26. i 18. miejsce. Przypomnijmy, że w tych samych zawodach na podium stanął 18-latek z Polski, Jan Habdas. 

Kryzys polskich skoczków. Maciusiak: Sprzeczek nie maFatalne wyniki polskich skoczków. Asystent Doleżala opowiedział, jak wygląda atmosfera w kadrze

Trzeba zatem przyznać: Freitag jest w trakcie największego kryzysu w trakcie swojej kariery. Ostatnie podium Pucharu Świata to dla niego odległe wspomnienie sprzed blisko trzech lat. W swoim ostatnim starcie w cyklu co prawda zdobył punkty PŚ i był na 27. pozycji, ale w swoich dziesięciu poprzednich startach nie awansował do konkursu, lub drugiej serii

Polscy skoczkowie bez formy. Schuster: Dlatego dochodzi do takich sytuacjiAustriacki trener wytyka błędy PZN-owi. "Dlatego do tego dochodzi"

Koniec kariery Niemca? "Odkładam to"

Agencja DPA zapytała Freitaga o to, czy myśli o zakończeniu kariery. - Nie. W szerszym ujęciu kiedyś trzeba o tym pomyśleć, ale odkładam to tak daleko, jak w tym momencie mogę. Na razie będę kontynuował start w FIS Cupie - stwierdził skoczek.

Tyle polscy skoczkowie zarobili w Pucharze Świata. Olbrzymia dysproporcjaTyle polscy skoczkowie zarobili w Pucharze Świata. Olbrzymia dysproporcja

Freitag jeszcze w 2018 roku sięgał z niemiecką drużyną po srebro na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu, a rok później zdobywał złoto na mistrzostwach świata w Seefeld. W Pucharze Świata ma osiem zwycięstw i 23 miejsca na podium.

Więcej o: