Oficjalnie: Jest kadra Polski na Puchar Świata! Tak wygląda plan ratowania polskich skoków

Polski Związek Narciarski ogłosił skład reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego.

Polscy skoczkowie nie radzą sobie w obecnym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wyniki powinny być zdecydowanie lepsze. W niedzielnych zawodach w Wiśle-Malince tylko trzech z jedenastu Biało-Czerwonych było w stanie awansować do drugiej serii i zdobyć punkty.  Najbliższe zawody w Klingenthal odbędą się w sobotę i niedzielę, 11-12 grudnia.

W dniach 10 do 12 grudnia w norweskim Vikersund zaplanowano również weekend z Pucharem Kontynentalnym, który jest bezpośrednim zapleczem Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polski Związek Narciarski przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, którzy polscy skoczkowie wystąpią w tych zawodach.

Zobacz wideo "Stoch wzrusza ramionami i mówi, że czegoś brakuje. To nas trochę martwi"

Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Andrzej Stękała i Klemens Murańka w czwartek pojadą na treningi do Ramsau wraz z trenerami: Grzegorzem Sobczykiem i Maciejem Maciusiakiem.

Niepokojąca reakcja Kamila Stocha. Znak rozpoznawczy problemówNiepokojąca reakcja Kamila Stocha. Znak rozpoznawczy problemów

Poznaliśmy kadry biało-czerwonych,

"Kadra mężczyzn na Puchar Kontynentalny w Vikersund: Jarosław Krzak, Stefan Hula, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Jan Habdas i Klemens Joniak" - czytamy na Twitterze PZN.

Transmisję z konkursów PK przeprowadzi stacja TVP Sport. Pokaże łącznie cztery konkursy po dwa mężczyzn i dwa kobiet. Odbędą się one nie na skoczni mamuciej w Vikersund, a na obiekcie dużym o rozmiarze 117 metrów. W piątek wieczorem i w sobotę rano rywalizować będą mężczyźni, zaś w sobotę wieczorem i w niedzielę rano kobiety. 

PZN podał także oficjalną kadrę Polski na Puchar Świata w skokach narciarskich w Klingenthal. Do Niemiec pojedzie zaledwie czterech skoczków. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Puchar Kontynentalny w Vikersund. Harmonogram zawodów:

  • piątek 10 grudnia - PK mężczyzn (I seria - 17:00, II seria - 18:15),
  • sobota 11 grudnia - PK mężczyzn (I seria - 11:00, II seria - 12:15),
  • sobota 11 grudnia - PK kobiet (I seria - 18:00, II seria - 19:00),
  • niedziela 12 grudnia - PK kobiet (I seria - 10:45, II seria - 11:50).

Dla kibiców skoków będzie to okazja, aby zobaczyć zaplecze polskiej kadry skoczków. Polscy zawodnicy nie udali się do chińskiego Zhangjiakou, gdzie w ten weekend zainaugurowano Puchar Kontynentalny. Liderem po dwóch zawodach są ex-aequo David Siegel oraz Ulrich Wohlgenannt z dorobkiem 180 punktów.

Ojciec Kamila Stocha grzmi. Ojciec Kamila Stocha grzmi. "Warto, byśmy się teraz ocknęli"

TVP straciła prawa do transmisji skoków narciarskich w PŚ

Tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu Pucharu Świata w skokach pojawiła się zaskakująca wiadomość. TVN przejął prawo do transmisji skoków narciarskich na otwartej antenie, kupując je na wyłączność. Tym samym TVP straciła taką możliwość, choć posiadała je od ponad 20 lat. Telewizja Publiczna ma prawo transmitować jedynie konkursy w Wiśle, który odbył się w miniony weekend i Zakopanem, a także mistrzostw świata w lotach narciarskich, które w przyszłym roku odbędą się w Vikersund.

- Domem skoków narciarskich była, jest i będzie Telewizja Polska. Sytuacja z tego sezonu jest tymczasową polityczną fanaberią. Kibicom życzę cierpliwości, spokoju i zaufania. Wiemy co robimy, wszystko pod kontrolą. Tymczasem wielu pozytywnych emocji podczas weekendu w Wiśle - napisał szef TVP Sport Marek Szkolnikowski na Twitterze.

Więcej o: