Ta liczba nie kłamie! To najgorszy występ w Polsce od ponad 20 lat

W niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Wiśle-Malince polscy skoczkowie zdobyli zaledwie 35 punktów do Pucharu Narodów. Tak złego wyniku nie było na skoczni w Polsce przez ponad 20 lat!

Trwa dramat Polaków na początku nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. W niedzielnych zawodach w Wiśle-Malince tylko trzech z jedenastu Biało-Czerwonych było w stanie awansować do drugiej serii i zdobyć punkty. Kamil Stoch był jedenasty, Piotr Żyła 25., a Aleksander Zniszczoł 26.. Zwyciężył Austriak Jan Hoerl przed Norwegiem Mariusem Lindvikiem i swoim rodakiem Stefanem Kraftem. 

Zobacz wideo Jan Szturc wychował kilka pokoleń skoczków. "Każdy sukces wychowanka daje ogromną radość"

Tylko 35 punktów Polaków w Wiśle. Tak źle nie było od 22 lat!

11. miejsce Kamila Stocha, 25. Piotra Żyły i 26. Aleksandra Zniszczoła sprawiły, że Polacy dodali w niedzielę do klasyfikacji Pucharu Narodów łącznie zaledwie 35 punktów. Tak źle w zawodach na polskiej ziemi nie było od 22 lat, gdy w 1999 roku w Zakopanem nie było ani jednego Polaka w czołowej "30".

Kamil Stoch podczas sobotniego konkursu PŚ w Wiśle Dramat! Tak wygląda klasyfikacja Pucharu Świata po zawodach w Wiśle

Dzięki niezłej sobotniej drużynówce, w której skoczkowie Michala Doleżala zajęli czwarte miejsce, Polska jest szósta w klasyfikacji Pucharu Narodów. Biało-Czerwoni zdobyli jednak zaledwie 418 punktów, prawie trzy razy mniej odp prowadzących Niemców (1210 pkt). 

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się za tydzień w niemieckim Klingenthal, gdzie zaplanowano dwa konkursy indywidualne.

Więcej o: