Było źle, jest jeszcze gorzej. Tak wygląda klasyfikacja Pucharu Narodów

Reprezentacja Polski nieznacznie, choć poprawiła swój wynik w Pucharze Narodów po zawodach w Wiśle. Biało-czerwoni awansowali na 6. miejsce, choć do liderów i tak tracą blisko 800 punktów. Jak wygląda klasyfikacja Pucharu Narodów?

Niespodzianka w Wiśle była blisko. Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki i Kamil Stoch prowadzili przez pewien moment w drużynówce, która odbyła się w sobotę, ale skończyli na czwartym miejscu - daleko za Austrią, Niemcami i Słowenią. Porównując sytuację sprzed konkursu oraz po nim, Polska wywalczyła 250 pkt. Pozwoliło jej to awansować z 7. na 6. miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów.

Zobacz wideo Jan Szturc wychował kilka pokoleń skoczków. "Każdy sukces wychowanka daje ogromną radość"

W klasyfikacji wciąż prowadzą Niemcy, którzy wypracowali sobie przewagę ponad 200 punktów. Drugie miejsce należy do Słowenii. Polska traci 792 punkty. Jeżeli biało-czerwoni nagle nie poprawią wyników w następnych konkursach, trudno im będzie nawiązać walkę o pozycję lidera Pucharu Narodów

Dawid Kubacki skacze tylko 97 m w konkursie drużynowym w Wiśle Konkurs w Wiśle był antyreklamą skoków narciarskich. Ależ szkoda

Puchar Narodów. Polacy trochę lepiej, choć wciąż daleko do Niemców

W niedzielę tylko trzech Polaków zakwalifikowało się do konkursu indywidualnego. Swoje skoki oddali Aleksander Zniszczoł, który w drugiej serii otrzymał 111,9 pkt, tuż za nim Piotr Żyła wylądował na 116 metrze i zyskał o 0,1 pkt więcej. Kamil Stoch natomiast skakał ostatni z Polaków. Trzykrotny mistrz olimpijski osiągnął najlepszy wynik - 122,3 pkt, co dało mu 11. miejsce w stawce. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Finalnie Zniszczoł zakończył zmagania na 26. miejscu. Piotr Żyła znalazł się tuż przed nim. Stoch natomiast znalazł się na 11. pozycji. Dodajmy, że Polak awansował na 12. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. To jedyny zawodnik z naszego kraju w pierwszej dwudziestce.

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów

 1. Niemcy 1210 pkt.
 2. Austria 979 pkt
 3. Słowenia 972 pkt.
 4. Norwegia 686 pkt.
 5. Japonia 663 pkt.
 6. Polska 418 pkt.
 7. Szwajcaria 240 pkt.
 8. Rosja 194 pkt.
 9. Estonia 13 pkt.
 10. Finlandia 13 pkt.
 11. Bułgaria 6 pkt.
 12. Kanada 1 pkt.

Kolejne zawody skoków narciarskich odbędą się 11-12 grudnia w Klingenthal.

Więcej o: