Dramat! Tak wygląda klasyfikacja Pucharu Świata po zawodach w Wiśle

Niezadowolenie Kamila Stocha oraz niemal ostatnie miejsca Żyły i Zniszczoła. Polacy nie pokazali się najlepiej w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Zakończył się konkurs indywidualny. Jak wygląda klasyfikacja generalna?

Kolejny weekend Pucharu Świata nie przyniósł żadnej sensacji. W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi Karl Geiger, który niedzielny konkurs indywidualny zakończył na 11. miejscu. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch awansował o jedno miejsce. Kolejne zawody skoków narciarskich odbędą się 11-12 grudnia w Klingenthal. 

Zobacz wideo Jan Szturc wychował kilka pokoleń skoczków. "Każdy sukces wychowanka daje ogromną radość"

Puchar Świata w skokach narciarskich. Koniec zmagań indywidualnych

Po pierwszej serii prowadzi Austriak Jan Hoerl przed swoim rodakiem Stefanem Kraftem i Norwegiem Mariusem Lindvikiem. Kolejne miejsca zajmują Słoweniec Cene Prevc i Niemiec Marcus Eisenbichler, ale różnica między pierwszą piątką to zaledwie 2,8 punktu! Najlepszym z Polaków był dziewiąty Kamil Stoch. Do drugiej serii awansowali także 25. Piotr Żyła i 27. Aleksander Zniszczoł. Zaledwie dwa miejsca od grupy awansującej do drugiej serii znalazł się Dawid Kubacki (32.). Reszta Polaków znalazła się między 40., a 59. miejscem.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Kompleks Średnich Skoczni im. Bronisława Czecha z lewej oraz Wielka Krokiew z prawej w ZakopanemWielka impreza w Polsce? "Jedna z najlepszych infrastruktur na świecie"

Pierwszym Polakiem, który wystartował w drugiej części zawodów był Aleksander Zniszczoł. 27-latek osiągnął wynik 115,5 metra. Kolejny Piotr Żyła wylądował pół metra dalej i uzyskał 0,1 punktu więcej (112 pkt). Niezadowolony po swoim skoku był Kamil Stoch, który skoczył 116,5 metra. Konkurs indywidualny wygrał Jan Hoerl, który dzięki wygranej w Wiśle awansował do pierwszej "dziesiątki" klasyfikacji generalnej.

Klasyfikacja generalna PŚ w skokach narciarskich. Gdzie znajdują się Polacy?

 1. Karl Geiger (Niemcy) 355 pkt
 2. Anze Lanisek (Słowenia) 272 pkt
 3. Markus Eisenbichler (Niemcy) 237 pkt
 4. Stefan Kraft (Austria) 206 pkt
 5. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 180 pkt
 6. Cene Prevc (Słowenia) 173 pkt
 7. Marius Lindvik (Norwegia) 162 pkt
 8. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 160 pkt
 9. Killian Peier (Szwajcaria) 148 pkt
 10. Jan Hoerl (Austria) 131 pkt

...

 • 12. Kamil Stoch (Polska) 101 pkt
 • 28. Piotr Żyła (Polska) 33 pkt
 • 36. Dawid Kubacki (Polska) 20 pkt
 • 43. Jakub Wolny (Polska) 8 pkt
 • 46. Aleksander Zniszczoł (Polska) 5 pkt
 • 47. Andrzej Stękała (Polska) 1 pkt
Więcej o: