Maciej Kurzajewski w Wiśle o "rodzinnym domu, czyli w Telewizji Polskiej". "Cudownie"

Telewizja Polska nadal nie może pogodzić się ze stratą praw do pokazywania Pucharu Świata w skokach narciarskich. - Ufamy, że będą państwo z nami, kiedy to skoki są w rodzinnym domu, czyli w Telewizji Polskiej - powiedział Maciej Kurzajewski, kończąc transmisję z piątkowych skoków w Wiśle.

Tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu Pucharu Świata w skokach pojawiła się zaskakująca wiadomość. TVN przejął prawo do transmisji skoków narciarskich na otwartej antenie, kupując je na wyłączność. Tym samym TVP straciła taką możliwość, choć posiadała je od ponad 20 lat i wybuchu "małyszomanii".

Zobacz wideo Polscy skoczkowie się przełamią? "Nie powiem nagle: siedmiu w dziesiątce"

StochTotalny chaos po skoku Kamila Stocha! Myślał, że jest zdyskwalifikowany

TVP nadal nie może pogodzić się z przejęciem praw do transmisji przez TVN

TVP pozostało "na pocieszenie" pokazywanie konkursów w Wiśle i Zakopanem, a także mistrzostw świata w lotach narciarskich, które w przyszłym roku odbędą się w Vikersund. Z tego powodu TVP próbuje wycisnąć maksimum z polskich zawodów. W piątek przeprowadzono transmisję nawet z obydwu treningów przed serią kwalifikacyjną.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Wygląda na to, że Telewizja Polska nadal nie pogodziła się ze stratą praw do transmitowania Pucharu Świata w skokach. Kulminacją były słowa Macieja Kurzajewskiego, prowadzącego studio skoków podczas weekendu w Wiśle.

- Cudownie, że są państwo z nami i ufamy, że będą państwo z nami, kiedy to skoki są w rodzinnym domu, czyli w Telewizji Polskiej. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej - powiedział, zapraszając na transmisję z sobotniego i niedzielnego konkursu.

Piotr Żyła wściekły po kwalifikacjach w Wiśle. Piotr Żyła wściekły po kwalifikacjach w Wiśle. "Jeden wielki absurd!"

Program zawodów Pucharu Świata w Wiśle:

Sobota, 4 grudnia:

  • godz. 15:30 - seria próbna (TVP Sport),
  • godz. 16:30 - rozpoczęcie konkursu drużynowego (Eurosport, TVP 1, TVP Sport, Player).

Niedziela, 5 grudnia:

  • godz. 15:00 - seria próbna (TVP Sport),
  • godz. 16:00 - rozpoczęcie konkursu indywidualnego (TVP 1, TVP Sport, Eurosport).
Więcej o: