Tak wygląda skład Polaków na konkurs drużynowy w Wiśle! Są zaskoczenia

Michal Doleżal miał twardy orzech do zgryzienia. Podjął jednak decyzję - w sobotnim konkursie drużynowym Polskę reprezentować będą Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

Po nieudanych dla Polaków dwóch pierwszych weekendach Pucharu Świata, skoczkowie przyjechali do Wisły. Polacy z pewnością liczą, że skocznia im. Adama Małysza wreszcie pozwoli im osiągnąć lepsze wyniki niż w pierwszych czterech konkursach tego sezonu. W nich zawodnicy prowadzeni przez Michala Doleżala zdobyli łącznie tylko 133 punktów i zajmują aktualnie dopiero 7. miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów.

Zobacz wideo Polscy skoczkowie się przełamią? "Nie powiem nagle: siedmiu w dziesiątce"

Widok z sektora dla osób bez certyfikatu szczepienia przeciwko Covid-19 na PŚ w WiśleNiezaszczepieni w Wiśle. Wydzielono im specjalną strefę przy parkingu

Tak wygląda skład Polaków na konkurs drużynowy w Wiśle! Są zaskoczenia

Skoki treningowe i kwalifikacyjne nie ułatwiały zadania Michalowi Doleżalowi. Trener polskich skoczków musiał podjąć decyzję, na kogo zdecydować się, wybierając skład na sobotni konkurs drużynowy. I zdecydował: Polskę reprezentować będą Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Jest to decyzja o tyle zaskakująca, że Dawid Kubacki w piątek średnio radził sobie na skoczni im. Adama Małysza. W treningach skakał bardzo słabo, w kwalifikacjach oddał lepszy skok, ale był w nich dopiero 28. Zdecydowanie lepiej poradził sobie Jakub Wolny, który był 19. Na jego niekorzyść przemawiały jednak jeszcze słabsze skoki w treningach.

StochTotalny chaos po skoku Kamila Stocha! Myślał, że jest zdyskwalifikowany

Początek sobotniego konkursu drużynowego zaplanowano na 16:30. Wcześniej, bo 15:30 rozpocznie się seria próbna przed zawodami. Relacja ze wszystkich skoków na Sport.pl, a także w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: