Kamil Stoch najlepszy na treningu w Wiśle! Polak wyprzedził wicelidera o 0,4 pkt

Kamil Stoch najlepszy podczas treningu w Wiśle. Polak zajął pozycję lidera dzięki nocie 86,8. Podkreślmy, że drugie miejsce z notą o 0,4 pkt słabszą zajął Marius Lindvik. Czwarte miejsce zajął Piotr Żyła.

Rozpoczął się kolejny weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tym razem rywalizacja odbywa się w Polsce. Przez najbliższe dwa dni na skoczni w Wiśle obędą się kwalifikacje (piątek), a następnie w sobotę ruszy konkurs drużynowy oraz w niedzielę konkurs indywidualny. Piątkowy trening był szczególnie udany dla Kamila Stocha.

Zobacz wideo Polscy skoczkowie się przełamią? "Nie powiem nagle: siedmiu w dziesiątce"

Widok z sektora dla osób bez certyfikatu szczepienia przeciwko Covid-19 na PŚ w Wiśle Niezaszczepieni w Wiśle. Wydzielono im specjalną strefę przy parkingu

Kamil Stoch najlepszy na treningu w Wiśle. Dwóch Polaków w pierwszej "czwórce"

Kamil Stoch nie miał łatwego zadania. Polak musiał zmagać się z mocnym wiatrem w plecy, jednak te trudności nie przeszkodziły mu w wylądowaniu na 128 metrze. Skoczek zyskał notę 86,8 i swoją przewagę utrzymał do samego końca treningu. Dzięki temu udało mu się wygrać pierwszy trening.

Drugi w klasyfikacji końcowej był Marius Lindvik. Norweg był jedynym zawodnikiem, który skoczył więcej niż 130 metrów, jednak odległość nie zapewniła mu not wyższych od Kamila Stocha. Lindvik przegrał z Polakiem o 0,4 pkt. Podium zamknął Anze Lanisek (122 metry; 80,2 pkt). Czwarte miejsce natomiast zajął Piotr Żyła, który skoczył 125 metrów, co dało mu wynik 78,6 pkt.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kasai zdumiewa coraz bardziej! Ujawnił do kiedy będzie skakał. Kasai zdumiewa coraz bardziej! Ujawnił do kiedy będzie skakał. "Nie straciłem sił"

Wyniki wszystkich Polaków startujących w piątkowym treningu sprawiły, że drużynowo nasza kadra zajęła drugie miejsce. Do liderów - Austriaków (302,6 pkt) - tracimy 3,2 pkt. Trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej zajmuje Słowenia - 296,6 pkt. Kwalifikacje rozpoczną się o godz. 17:00. Relację na żywo z piatkowym zawodów można śledzić na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE [WIĘCEJ TUTAJ>>>].  

Polacy znacznie gorsi w drugim treningu. Najlepszy Żyła na 6. miejscu

Drugi trening nie był już tak udany dla Kamila Stocha, jak pierwszy. Lepszy wynik od swojego kolegi z reprezentacji Polski zyskał Piotr Żyła (125 m). Trzykrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich wylądował po II treningu na 9. miejscu.

Trening reprezentacji Polski kobiet w piłce ręcznej. Polki grają z wicemistrzyniami świata z 2013 roku. Gdzie obejrzeć mecz otwarcia MŚ w piłce ręcznej? [TRANSMISJA]

Piotr Żyła zajął 6. pozycję z wynikiem 72,4 pkt. Stoch natomiast otrzymał notę 68,6 pkt (125,5 m). Najlepszy w drugiej serii w Wiśle był natomiast Cene Prevc. Słoweniec skoczył 129 metrów, otrzymując 80,1 pkt. Drugie miejsce zajął Jan Hoerl (77,1 pkt). 

Jak wypadli pozostali Polacy? Stefan Hula zajął 15. miejsce, Jan Habdas był 27., Maciej Kot 29. Na 31. miejscu sklasyfikowano Pawła Wąska, 35. był Dawid Kubacki, 36. Tomasz Pilch, 39. Andrzej Stękała, 42. Aleksander Zniszczoł, 53. Klemens Murańka, 55. Jakub Wolny, a 60. Jarosław Krzak. 

Więcej o: