Legendarny skoczek wróci na skocznię? "Gdyby ludzie w Polsce bardzo chcieli"

- Gdyby ludzie w Polsce bardzo chcieli zobaczyć mnie na skoczni, to przyjadę, ale całkiem serio uważam, że tak jak postanowiłem jest dla mnie najlepiej - powiedział Gregor Schlierenzauer, który we wrześniu tego roku zakończył sportową karierę. Austriacki mistrz zdradził, jakie miał myśli po rezygnacji ze skoków.

Mimo zaledwie 31 lat Gregor Schlierenzauer to legenda skoków narciarskich. Od kilku dobrych lat Austriak pozostawał cieniem samego siebie i kilka miesięcy temu podjął decyzję o zakończeniu kariery sportowej. Zawodnik wciąż jednak nie jest pewny, czy było to jego ostateczne słowo.

Zobacz wideo

Gregor Schlierenzauer szczerze o powrocie na skocznię: Miałem różne myśli, ale myślę, że tego nie potrzebuje

Schlierenzauer podjął decyzję o rezygnacji ze skoków w stosunkowo młodym wieku. Dla przykładu Simon Ammann jest od niego starszy od dziesięć lat, a Kamil Stoch i Piotr Żyła o cztery. Gdyby zechciał wrócić, wciąż mógłby uprawiać sport przez kilka lat.

W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Austriak zdradził, czy jego decyzja pozostaje nieodwołana. - Mam wiele myśli z tym związanych. Pierwsza była taka, że nigdy więcej nie skoczę. Kolejna była już inna, że może jeszcze raz wystartuję w Pucharze Świata, a trzecia, że skoczę raz dla moich najbliższych, rodziny i przyjaciół. Koniec końców uznałem, że muszę być ze sobą szczery, a myślę, że nie potrzebuję siadać na belce i skakać - powiedział. 

Te słowa nie oznaczają jednak, że już nigdy Schlieriego nie zobaczymy na skoczni, gdyż wciąż rozważa powrót nawet tylko po to, aby móc pożegnać się z kibicami. - Gdyby ludzie w Polsce bardzo chcieli zobaczyć mnie na skoczni, to przyjadę, ale całkiem serio uważam, że tak jak postanowiłem jest dla mnie najlepiej - dodał także. 

Gregor Schlierenzauer ma na koncie cztery medale IO (jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowy), wielokrotnym medalistą mistrzostw świata. Po dwa razy wygrywał także Puchar Świata oraz Turniej Czterech Skoczni. Od 2013 roku jest także rekordzistą w liczbie zwycięstw w konkursach PŚ. Łącznie w karierze wygrał 53 zawody w tym cyklu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.