Świetne wieści! Murańka może startować w Wiśle!

Świetne wieści dla kadry polskich skoczków. Jak poinformował dziennikarz TVP Sport Aleksander Roj, Klemens Murańka będzie mógł wystartować w zawodach Pucharu Świata w Wiśle-Malince, zaplanowanych na najbliższy weekend. Taką informację przekazał dziennikarzowi trener kadry Michal Dolezal.

W środę wyglądało na to, FIS nie chce dopuścić Klemensa Murańki do zawodów Pucharu Świata w Wiśle. Jak informował dziennikarz TVP Sport Mateusz Leleń, PZN miał negocjować występ polskiego skoczka. Wszystko miało zależeć od najbliższego testu na koronawirusa.

Zobacz wideo Co się dzieje z polskimi skoczkami? "Jest bardzo dużo powodów do niepokoju"

Klemens Murańka nie wziął udziału w konkursach w Niżnym Tagile i Kuusamo, ponieważ przechodził izolację w Rosji. Tam wykryto u niego koronawirusa i Polak nie mógł opuścić kraju. W końcu uzyskał negatywny wynik testu, ale jak się okazuje, nie wystarcza to do tego, aby być dopuszczonym do zawodów. 

- PZN negocjuje z FIS dopuszczenie Murańki do PŚ w Wiśle. Póki co wymagane jest 14 dni od ostatniego "pozytywa", ale nasi działacze przekonują, że okazanie kolejnego "negatywa" (dziś test) przekona FIS – napisał w środę Leleń. Decydujący miał być test, który Murańka miał przejść w środę. 

Dziennikarz TVP Sport: Murańka może wystartować w Wiśle

Jak poinformował w czwartek inny dziennikarz TVP Sport, Aleksander Roj, Klemens Murańka ostatecznie został dopuszczony do rywalizacji w Wiśle. Taką informację Roj otrzymał od trenera polskich skoczków Michala Dolezala.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

O prawo udziału w niedzielnym konkursie indywidualnym powalczą: Stefan Hula, Maciej Kot, Jarosław Krzak, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła i Jan Habdas. Ten ostatni jest debiutantem, a w czwartek będzie świętował 18 urodziny. W tegorocznych mistrzostwach Polski zajął szóste miejsce na średniej krokwi, tuż przed trzykrotnym złotym medalistą igrzysk olimpijskich - Kamilem Stochem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.