Uwaga na PŚ w Wiśle. Tym razem nie w TVN. Gdzie i kiedy obejrzeć? [TRANSMISJA]

Treningi, kwalifikacje oraz konkursy Pucharu Świata w Wiśle nie będą transmitowane wyłącznie przez grupę Discovery, ale też przez Telewizję Polską. - Widzowie będą widzieli wszystko, co się będzie działo - powiedział Marcin Szuba, kierownik Redakcji Transmisji, Oprawy i Promocji w rozmowie z TVP Sport.

W październiku grupa Discovery poinformowała, że przejmuje skoki narciarskie praktycznie na własność. Publiczny nadawca, czyli Telewizja Polska, w trakcie sezonu pokaże jedynie konkursy Pucharu Świata w Wiśle oraz Zakopanem i mistrzostwa świata w lotach w Vikersund. Portal wirtualnemedia.pl poinformował, że dodatkowo TVP pozyskało licencję na emisję skrótów najciekawszych momentów zawodów.

Zobacz wideo Falstart polskich skoczków w Pucharze Świata. Czy są powody do obaw?

Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych napisał na łamach Rzeczpospolitej, że skoki narciarskie mogą wrócić do TVP. "Cóż z tego, że TVN legalnie nabyło prawa do transmisji skoków i działa zgodnie z prawem. Skoro prawo władzy przeszkadza, można prawo zmienić" - pisze dziennikarz.

Telewizja Polska szykuje niespodziankę dla kibiców. "Wszystkie próby zostaną przekazane"

Skoczkowie w najbliższy weekend (3-5 grudnia) będą rywalizować o punkty w Pucharze Świata na skoczni w Wiśle. To będą pierwsze zawody, które będą transmitowane nie tylko przez Eurosport oraz Playera, ale też przez Telewizję Polską. Tym razem kibice nie obejrzą zawodów Pucharu Świata na antenie TVN. Publiczny nadawca zdradził, jakie niespodzianki planuje dla kibiców. "Widzowie oraz internauci będą mogli zobaczyć wszystko, co będzie się działo w Wiśle, czyli serie próbne, treningi, kwalifikacje oraz konkursy. Wszystkie oficjalne próby zostaną przekazane" - powiedział Marcin Szuba, kierownik Redakcji Transmisji, Oprawy i Promocji w rozmowie z TVP Sport.

Szuba podkreśla, że obraz z kamer dotrze dosłownie wszędzie. "Produkcja będzie się opierać na realizacji z 25 kamer, pojawi się też dron wyścigowy, którego używamy jako pierwsi na świecie przy tej dyscyplinie. Jeśli pogoda pozwoli, to wykorzystamy go ponownie. Będziemy wszędzie tam, gdzie wolno i da się wejść. Podglądani będą Borek Sedlak oraz jury. Dziennikarze będą przy domkach skoczków, pod progiem czy w mixzonie. Rzucimy także oko na komentatorów" - dodał.

TVP Sport poinformowało, że zawody na skoczni im. Adama Małysza skomentuje duet Przemysław Babiarz - Stanisław Snopek. W piątek o godzinie 18:00 odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego, natomiast w sobotę natomiast będziemy świadkami rywalizacji drużynowej. Relacje z zawodów w Wiśle będą dostępne na żywo na stronie Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Program zawodów Pucharu Świata w Wiśle:

Piątek, 3 grudnia:

  • godz. 15:45 - trening (TVP Sport),
  • godz. 18:00 - kwalifikacje (TVP 1, TVP Sport, Eurosport, Player).

Sobota, 4 grudnia:

  • godz. 15:30 - seria próbna (TVP Sport),
  • godz. 16:30 - rozpoczęcie konkursu drużynowego (Eurosport, TVP 1, TVP Sport, Player).

Niedziela, 5 grudnia:

  • godz. 15:00 - seria próbna (TVP Sport),
  • godz. 16:00 - rozpoczęcie konkursu indywidualnego (TVP 1, TVP Sport, Eurosport).
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.