Adam Małysz nie kryje złości początkiem sezonu. "Oni skaczą, a nas nie ma"

Adam Małysz nie ukrywa, że wszyscy w polskiej kadrze są wkurzeni obecną sytuacją. - Kto by nie był? Wszyscy jesteśmy! Przyjeżdża się na zawody i nie idzie - powiedział dyrektor sportowy w rozmowie z "Faktem".

W niedzielę w Kuusamo polscy skoczkowie zanotowali najgorszy występ w tym sezonie Pucharu Świata. Już wszystkie trzy poprzednie konkursy były dla nich nieudane. Ale ten ostatni przyniósł ogromne rozczarowanie. Do drugiej serii awansowali tylko Jakub Wolny i Piotr Żyła. I ta dwójka uciułała dla Polski zaledwie 12 punktów do klasyfikacji Pucharu Narodów (Wolny 8 pkt za 23. miejsce, a Żyła 4 pkt za 27. miejsce).

Zobacz wideo Kuusamo, znowu to samo? "Trudna przyjaźń z wiatrem"

Michal Doleżal nie ukrywał podczas weekendu w Kuusamo, że polscy skoczkowie mają problem. Czeski trener był jednak zdania, że wie, gdzie leży problem i potrzeba czasu, aby go wyeliminować. Nieco inne światło na całą sytuację rzucił Adam Małysz, który ostro ocenił początek sezonu w rozmowie z "Faktem".

18.11.2018 Wisła . Puchar Świata w skokach narciarskich. Kamil Stoch podczas konkursu drużynowego Konkursy PŚ w skokach w Wiśle zagrożone! Fatalne informacje dla Polaków

Adam Małysz: Nagle przyszedł sezon, oni skaczą, a nas nie ma

Adam Małysz nie ukrywał, że jest wkurzony problemami polskich skoczków. - Kto by nie był? Wszyscy jesteśmy! Przyjeżdża się na zawody i nie idzie. Ale trzeba robić swoje i zachować spokój - powiedział dyrektor sportowy polskiej kadry.

Jak podkreślił Małysz, przed sezonem nic nie wskazywało, by początek Pucharu Świata miał być tak słaby dla Polaków. - Przygotowania się udały, ostatnie zgrupowanie przed zimą też było w porządku, na tle Niemców i Szwajcarów wypadali dobrze albo bardzo dobrze. I nagle przyszedł sezon, oni skaczą, a nas nie ma - przyznał.

Alarm! PŚ w skokach w Engelbergu może zostać odwołany Alarm! PŚ w skokach w Engelbergu może zostać odwołany

Puchar Świata przenosi się teraz do Wisły, gdzie w najbliższy weekend odbędą się dwa konkursy - w sobotę rozegrany zostanie konkurs drużynowy, a w niedzielę zaplanowany jest konkurs indywidualny. Relacja ze wszystkich serii w Polsce na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: